ԱՄՆ նախագահի խորհրդականն ու Թուրքիայի նախագահի խոսնակը քննարկել են 44-օրյա պատերազմից հետո տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները
Սպիտակ տանը տեղի է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Բայդենի անվտանգության գծով խորհրդական Ջեք Սալիվանի և Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի խոսնակ Իբրահիմ Քալընի հանդիպումը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները:
Հանդիպման գլխավոր թեմաներից են եղել 44-օրյա պատերազմից հետո կովկասյան տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձություններն ու տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ուղղությամբ կատարվելիք քայլերը:
Կողմերը քննարկել են նաև Թուրքիա-ԱՄՆ ռազմավարական, ինչպես նաև տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Սպիտակ տան ազգային անվտանգության խորհրդի խոսնակի հայտարարության համաձայն՝ հանդիպման կողմերը շեշտել են, որ  թուրք-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման համար երկխոսության շարունակությունը կարևոր է:

Советник президента США и спикер президента Турции обсудили события в регионе после 44-дневной войны
В Белом доме состоялась встреча советника президента США Джо Байдена по вопросам безопасности Джона Салливана и спикера президента Турции Ибрагима Калына.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщают турецкие СМИ.
Главными темами встречи были события в Кавказском регионе после 44-дневной войны и шаги по установлению мира и стабильности в регионе.
Стороны обсудили и вопросы развития стратегических, а также экономических отношений Турция-США.
Согласно заявлению советника Белого дома по безопасности, стороны подчеркнули, что для развития американо-турецких отношений необходимо продолжение диалога.