193840691_4207358559315106_826566729023627053_n
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ հոկտեմբերի 17-ին կայանալիք ընտրություններին ՀԱԿ-ի մասնակցության մասին կուսակցությունը հայւտարարություն է տարածել։
«Սեպտեմբերի 8-ին կայացած նիստում Հայ Ազգային Կոնգրեսի վարչությունը քննարկել է Տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ հոկտեմբերի 17-ին նշանակված ընտրություններին կուսակցության մասնակցության հարցը։
Նկատի ունենալով Սյունիքի շուրջ ծավալվող իրադարձությունները կուսակցության ուշադրության կենտրոնում պահելու և, ըստ այդմ, մարզում կուսակցության գործունեությունն ակտիվացնելու անհրաժեշտությունը, Սյունիքի և, մասնավորապես, Գորիս խոշորացված համայնքի զարգացման ծրագրերին Կոնգրեսի մասնակցության ապահովման կարևորությունը, վարչության որոշմամբ Հայ Ազգային Կոնգրեսը սեփական ցուցակով կմասնակցի Գորիս համայնքի ավագանու՝ հոկտեմբերի 17-ին կայանալիք ընտրություններին։
Կոնգրեսի ցուցակը կգլխավորի ՀԱԿ անդամ, Գորիսի պետական քոլեջի տնօրեն, Գորիսի գործող ավագանու անդամ Կարեն Լազարյանը։
Վարչությունը կոչ է անում կուսակցության` Գորիս համայնքի բոլոր անդամներին և համակիրներին՝ աջակցել մեր թեկնածուներին և ակտիվորեն ներգրավվել քարոզարշավին»։

193840691_4207358559315106_826566729023627053_n
Правление Армянского национального конгресса на заседании 8 сентября обсудило вопрос участия партии в назначенных на 17 октября выборах в органы местного самоуправления.
«Учитывая события, происходящие вокруг Сюника, необходимость держать их в центре внимания партии и, соответственно, активизировать деятельность партии в области, также обеспечения участия Конгресса в программах развития Сюника и, в частности, укрупненной общины Горис, по решению Правления, АНК своим списком примет участие в предстоящих 17 октября выборах в Совет старейшин Гориса», - об этом сообщили в АНК.
Список Конгресса возглавит член АНК, директор Горисского государственного колледжа, член действующего Совета старейшин Гориса Карен Лазарян.