Կտուգանվեն եւ ուղեւորները եւ վարորդը․ տեսչական մարմիններ (տեսանյութ)
ՀՀ ՔՏՀԱ և ԱԱ տեսչական մարմինները վերսկսել են  հակահամաճարակային կանոնների պահպանման նկատմամբ մշտադիտարկումները
Oգոստոսի 19-ին վաղ առավոտից ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի տրանպորտային անվտանգության մասնագետները, առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի  մասնագետները և ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայողները Covid-19-ի հակահամաճարակային կանոնների պահպանման համատեքստում վերսկսել են Երևանի Կենտրոն և Դավիթաշեն վարչական շրջաններում գործող հանրային տրանսպորտի նկատմամբ համատեղ մշտադիտարկման աշխատանքները։
Տեսչական մարմնինների մասնագետներն ու Պարեկային ծառայողները կանգառներում, ինչպես նաև շրջիկ կարգախմբերով մշտադիտարկել են մոտ 200 տրանսպորտային միջոց։ Հայտնաբերվել են իրավախախտման մի շարք դեպքեր։ Վերահսկողության արդյունքում որոշ դեպքերում տրվել են պարտադիր կատարման ցուցումներ, որոշ դեպքերում՝ գրավոր նախազգուշացումներ։ Մի քանի խախտումների դեպքում էլ կազմվել են վարչական արձանագրություններ։
Տեսչական մարմինների կողմից Երևանի հանրային տրանսպորտի գործունեության նկատմամբ վերահսկողությունը կլինի շարունակական։
Կրկին հիշեցնում ենք, որ պետք է խստագույնս պահպանել սահմանված հակահամաճարակային կանոնները, փակ տարածքներում պարտադիր դիմակ կրել:

Будут оштрафованы и пассажиры, и водитель: инспекционные органы (видео)
Сотрудники Инспекционного органа по градостроительной, технической и пожарной безопасности и   Инспекционного органа здравоохранения и труда Республики Армения  и  Полиции, в  контексте соблюдения правил борьбы с эпидемией COVID-19,  ранним утром 19 августа возобновили совместный мониторинг  общественного транспорта в округах Еревана  Кентрон и Давиташен.
В  пресс-службе  ИОГТПБ  и  ИОЗТ  РА сообщили, что  специалисты инспекционных органов и соответствующие  силы  Патрульной полиции  проверили на остановках около 200 транспортных средств.
Выявлен ряд случаев нарушения закона. В результате контроля в некоторых случаях давались обязательные   инструкции, а в некоторых случаях - письменные предупреждения. В случае нескольких нарушений были составлены административные протоколы.
«Контроль над деятельностью общественного транспорта Еревана со стороны проверяющих органов будет постоянным.
Еще раз напоминаем, что необходимо неукоснительно соблюдать установленные противоэпидемические правила, в помещении обязательно носить маску, - сообщает ИОГТПБ РА.