Ազգային ժողովն օգոստոսի 10-ին լրացուցիչ նիստ է անցկացնելու
Ազգային ժողովը որոշում է կայացրել  օգոստոսի 10-ին անցկացնել ևս մեկ լրացուցիչ նիստ, որը կտևի մինչև ժամը 20:00-ն:
Լրացուցիչ նիստ անցկացնելու առաջարկով հանդես եկավ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
«Հաշվի առնելով, որ մեր քննարկումները բավականին երկար են տևում և ունենք դեռ 10 հանձնաժողովի ղեկավարի ընտրություն, առաջարկում եմ օգտվել ԱԺ կանոնակարգի 37-րդ հոդվածի 2-րդ կետի հնարավորությունից և այսօր ևս մեկ նիստ գումարենք 1.5 ժամ տևողությամբ»,- ասաց Սիմոնյանը:
ԱԺ նախագահն իր առաջարկը դրվեց քվեարկության: Առաջարկին կողմ քվեարկեց 69, դեմ` 0, ձեռնպահ`0 պատգամավոր:
Ազգային ժողովում շարունակվում է մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հարցի քննարկումը: Ներկայումս քննարկվում է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ընտրության հարցը:

Национальное собрание проведет дополнительное заседание 10 августа
Национальное собрание Республики Армения приняло решение о проведении 10 августа дополнительного заседания, которое продлится до 20:00.
Предложение о проведении дополнительного заседания внес спикер НС Ален Симонян.
«Учитывая, что наши обсуждения ведутся долго, а   нам еще предстоит выбрать глав  10 комитетов, предлагаю воспользоваться  п. 2 ст. 37 Регламента НС, и сегодня провести  еще одно заседание продолжительностью 1,5 часа».
Председатель НС поставил свое предложение на голосование. За предложение проголосовало 69 депутатов, против - 0, воздержались - 0.
В Национальном собрании продолжается обсуждение вопроса об избрании председателей постоянных комиссий. Сейчас обсуждается вопрос об избрании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам.