UCOM-ը և «Դասավանդի՛ր Հայաստան»-ը միավորել են ուժերը՝ Հայաստանի և Արցախի աշակերտների առաջնորդական հմտությունները զարգացնելու համար
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 1-ից մեկ ամիս ժամկետով Ucom ընկերությունը տրամադրել է շարժական ինտերնետի հասանելիությամբ 550 քարտ Հայաստանից և Արցախից «Աշակերտների առաջնորդություն» առցանց ճամբարին մասնակցող աշակերտներին: Այս ծրագիրն իրականացվում է «Դասավանդի’ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի կողմից:
«Դպրոցը համալիր միջավայր է. պատերից դուրս, տանը, թե համացանցում մենք պետք է ջանք չխնայենք, որպեսզի մեր երեխաներն առավելագույնս բացահայտեն իրենց տաղադն ու ներուժը: Աշակերտների առաջնորդության առցանց ճամբարը հենց այդ հարթակն է։ Մենք հավատացած ենք, որ մեր համայնքները լի են անսահման հնարավորություններով, և մեր աշակերտներն ունեն դրանք բացահայտելու ողջ կարողությունը։ Մեզ միայն մնում է նրանց ապահովել ճիշտ գործիքակազմով և ուղղորդմամբ։ Սակայն դա մեզ մենակ չի հաջողվի՝ առանց այնպիսի աջակիցների, ինչպիսին է մեր վաղեմի գործընկեր Ucom-ը», - ասել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Լարիսա Հովաննիսյանը։
«Շարունակում ենք մեր վստահելի և երկարամյա գործընկեր կազմակերպությանն աջակցել հանրակրթական հնարավորությունների ապահովման գործում: Ուրախ եմ, որ «Աշակերտների առաջնորդություն» առցանց ճամբարի մասնակիցներն ունեն հասանելիություն այս ծրագրի զանազան նյութերին՝ Հայաստանում ամենաարագ շարժական ցանցի միջոցով», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ այս դասընթացների արդյունքում աշակերտները կներկայացնեն 120 ծրագիր, որոնք կխթանեն սեփական գյուղի կամ քաղաքի նկատամամբ երեխաների քաղաքացիական պատասխանատվությունը և դրական փոփոխությունները:

Ucom и «Преподавай, Армения» объединились для развития лидерских навыков школьников Армении и Арцаха
Поддержи А1+!С 1 августа в течение месяца компания Ucom школьникам из Армении и Арцаха, участвующим в онлайн-лагере «Лидерство школьников» предоставила 550 карт с доступом к мобильному интернету. Данная программа реализуется образовательным фондом «Преподавай, Армения».
«Школа - это комплексная среда. Вне ее стен, дома или в интернете, мы не должны жалеть усилий, чтобы помочь нашим детям раскрывать свои таланты и потенциал. Наш виртуальный летний лагерь стал именно такой благоприятной платформой для каждого учащегося. Мы верим, что наши общины полны безграничных возможностей, и наши учащиеся приобретают все навыки для раскрытия и развития этих возможностей. Все, что нам нужно сделать, это предоставить им определенную базу знаний и направить их в правильное русло. И, конечно же, все это не было б реализуемым без участия нашего многолетнего партнера - компании Ucom», - отметила Лариса Ованнисян, основатель и исполнительный директор «Преподавай, Армения».
«Мы продолжаем поддерживать нашу надежную и давнюю партнерскую организацию в предоставлении возможностей для общего образования. Я рад, что участники онлайн-лагеря «Лидерство школьников» имеют доступ к различным материалам этой программы посредством самой быстрой мобильной сети в Армении», - сказал Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
По окончании этих занятий школьники представят 120 программ, которые будут стимулировать гражданскую ответственность и положительные изменения детей по отношению к своему селу или городу.