ԱԽ գրասենյակի ղեկավարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
Այսօր ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում տեղի է ունեցել ԱԽ գրասենյակի ղեկավար Հայկ Պետրոսյանի հանդիպումը Հայաստանում աշխատանքային այցով գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Այս մասին հայտնում են Անվտանգության խորհրդի գրասենյակից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, դրա շուրջ վերջին զարգացումները և ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա մեխանիզմների օգտագործման հնարավորությունները իրավիճակի խաղաղ կարգավորման գործընթացում:
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև ս.թ. սեպտեմբերին Տաջիկստանում կայանալիք ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստում քննարկվելիք փաստաթղթերի նախագծերի համաձայնեցման, ինչպես նաև Կազմակերտությունոմ Հայաստանի առաջիկա նախագահության առաջնահերթությունների նախապատրաստման ընթացքին:

Руководитель офиса СБ принял генерального секретаря ОДКБ
Сегодня в Аппарате Совета безопасности Армении состоялась встреча руководителя Аппарата Совета безопасности Айка Петросяна с находящимся в Армении с рабочим визитом генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем.
В ходе встречи была обсуждена ситуация на армяно-азербайджанской границе, последние развития и возможности использования в процессе мирного урегулирования ситуации механизмов, существующих в рамках ОДКБ.
Собеседники коснулись и проектов документов, которые будут обсуждаться на предстоящем в сентябре в Таджикистане заседании Комитета секретарей Советов безопасности ОДКБ, и также подготовки приоритетов предстоящего председательства Армении в организации.