Պայթեցրել են Զարուհի Փոստանջյանի ամուսնու ավտոմեքենան (տեսանյութ)
Գիշերը Արաբկիր վարչական շրջանում պայթեցրել են «Երկիր ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանի ամուսնու՝ ատամնաբույժ Սուրեն Դրամփյանի «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան։ Այն կայանված է եղել իրենց շենքի բակում։
Զարուհի Փոստանջյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունն ու նշեց, որ կատարվածի վերաբերյալ մանրամասներ այժմ չունի։ Համացանցում տարածված լուսանկարներում և փոքրիկ տեսանյութում երևում է, որ մեքենան ամբողջությամբ վնասվել ու այրվել է։
Վնասվել է նաև հարեւանությամբ կայանված մեքենան։ Ոստիկանությունից տեղեկացրին, որ ահազանգ են ստացել ժամը 4։55-ի սահմաններում, դեպքի վայր են ժամանել ԱԻՆ-ն ու ոստիկանները, սակայն այժմ այլ մանրամասներ նրանք նույնպես չունեն։
ԱԻՆ մամուլի խոսնակն էլ նշեց, որ ավելի հանգամանալից տեղեկություններ կտրամադրեն մի փոքր ուշ, իսկ այժմ դեպքի վերաբերյալ գործողություններ իրականացվում են ըստ սահմանված կարգի։

Взорвали автомобиль супруга Заруи Постанджян (видео)
Ночью в административном районе Арабкир взорвали автомобиль марки «Mercedes» супруга лидера партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян – стоматолога Сурена Дрампяна. Автомобиль был припаркован во дворе здания.
Заруи Постанджян в беседе с «А1+» подтвердила информацию и отметила, что пока не располагает подробностями случившегося. На фотографиях и небольшом видеоматериале, распространённых в интернете, видно, что автомобиль полностью повреждён и сгорел.
Повреждён также автомобиль, припаркованный по соседству. Из полиции сообщили, что тревожный звонок получили в районе 4:55, на место события прибыли МЧС и полицейские, однако пока у них также нет подробностей.
Пресс-секретарь МЧС отметил, что более подробную информацию предоставят позднее, а пока операции в связи происшествием осуществляются по установленному порядку.