41006_berdimuhamedov-nikol_M
Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ձեր` Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Մենք Թուրքմենստանում բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Հանրապետության հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են իրավահավասարության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա: Համոզված եմ, որ թուրքմենա-հայկական հարաբերությունները կշարունակեն դինամիկ զարգանալ և խորանալ փոխշահավետ համագործակցության ոգով՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Օգտվելով այս հաճելի առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ՝ հանուն Հայաստանի բարեկամ ժողովրդի խաղաղության, բարեկեցության և բարգավաճման»։

41006_berdimuhamedov-nikol_M
Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов в связи с назначением на должность Премьер-министра Республики Армения направил Никола Пашиняну поздравительное послание.
«Уважаемый Никол Воваевич, примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по поводу Вашего назначения на пост Премьер-министра Республики Армения.
Мы в Туркменистане высоко ценим отношения с Республикой Армения, основанные на принципах равноправия, взаимного уважения и доверия. Убежден, что туркмено-армянские отношения и дальше будут динамично развиваться, углубляться в духе взаимовыгодного сотрудничества во благо наших дружественных стран и народов.
Пользуясь такой приятной возможностью, хочу пожелать Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья и больших успехов в Вашей ответственной государственной деятельности во имя мира и процветания дружественного народа Армении».