Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Միխայիլ Մյասնիկովիչի  ուղերձում ասված է.
Մեծարգո Նիկոլ Վովայի,
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի անունից ընդունեք ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ բարձր պետական ​​պաշտոնում Ձեր գործունեությունն այսուհետ ևս կնպաստի հայկական պետականության կայուն երկարաժամկետ զարգացմանը և եվրասիական ինտեգրման ամրապնդմանը: Ձեր կառավարման և միջազգային հարուստ փորձը, ինչպես նաև անձնական ուժեղագույն որակները հանդիսանում են ՀՀ կառավարության հաջող և արդյունավետ աշխատանքի գրավականը, եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացման հիմնասյունը:
Մաղթում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը հաջող գործունեություն՝ ի շահ Հայաստանի ժողովրդի և Եվրասիական տնտեսական միության»:

Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии поздравил Никола Пашиняна
Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович в связи с назначением на пост премьер-министра Республики Армения направил Николу Пашиняну поздравительное послание.
В послании Михаила Мясниковича говорится:
Уважаемый Никол Воваевич!
От имени Коллегии Евразийской экономической комиссии примите самые искренние поздравления в связи с назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
Убежден, что Ваша деятельность на высоком государственном посту отныне будет способствовать устойчивому долгосрочному развитию армянской государственности и укреплению евразийской интеграции. Ваш богатый международный опыт управления, а также Ваши сильные личные качества являются залогом успешной и эффективной работы правительства Республики Армения, краеугольным камнем развития интеграционных процессов на евразийском пространстве.
Желаю Вам, правительству Республики Армения, успешной деятельности во благо народа Армении и Евразийского экономического союза».