Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է Ալեն Սիմոնյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեն Սիմոնյանին՝ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու  կապակցությամբ։ Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի պարոն Սիմոնյան, շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու առիթով:
Դուք խորհրդարանի խոսնակի պաշտոնը ստանձնում եք մեր երկրի և տարածաշրջանի ապագայի համար կարևորագույն մի ժամանակաշրջանում, երբ մենք բոլորս անցնում ենք պատմական փորձությունների միջով:
Այս ճանապարհին կարևոր է, որ խորհրդարանը և խորհրդարանական բանավեճերը լինեն համախմբման և ոչ երբեք պառակտման միջոց, ընդունված օրենքների ու որոշումների որակն ու բովանդակությունը համարժեք լինեն մեր ազգի ու պետության առաջ կանգնած մարտահրավերներին ու ձգտումներին:
Դրանց առանցքում պիտի լինի մեր պետության ու նրա ինստիտուտների ուժեղացման օրակարգը: Սա պիտի լինի մեր բոլորիս, այդ թվում Ազգային ժողովի ուղենիշը:
Հարգելի պարոն Սիմոնյան,
Ձեզ հաջողություն և արդյունավետ աշխատանք եմ մաղթում՝ Ազգային ժողովի նախագահի բարձր և պատասխանատու կարգավիճակում»:

Премьер-министр Пашинян поздравил Алена Симоняна
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Алену Симоняну в связи с его избранием на пост председателя Национального Собрания.
«Уважаемый господин Симонян, поздравляю Вас с избранием на пост председателя Национального Собрания Республики Армения.
Вы вступаете в должность спикера парламента в решающий для будущего нашей страны и региона момент, когда мы все проходим через исторические испытания.
На этом пути важно, чтобы парламент и парламентские дебаты были средством консолидации, а не раскола, чтобы качество и содержание принимаемых законов и решений соответствовали стоящим перед нашим народом и государством вызовам и чаяниям.
В их основе должна быть повестка укрепления нашего государства и его институтов. Это должно быть ориентиром для всех нас, в том числе для Национального Собрания.
Уважаемый господин Симонян,
Желаю Вам успехов и плодотворной работы на ответственной должности председателя Национального Собрания».