137 նոր դեպք, 2 մահ․ կորոնաթվերն այսօր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 02-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 230 476 դեպք, որոնցից 220 133-ն` առողջացած, 4621-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4600 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 350 559 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4224 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 137 նոր դեպք: Ունենք 147 առողջացած և 2 մահվան դեպք:

137 новых случаев, 2 смерти: коронавирус сегодня
Поддержи А1+!По состоянию на к 11:00 2 августа в Армении подтверждено 137 новых случаев заболевания, выздоровели 147 граждан, зарегистрировано 2 новых случая смерти. За один день было проведено 4224 теста. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 350 559 человек.
Всего было подтверждено 230 476 случаев заболевания коронавирусом, из которых 220 133 были вылечены, а 4621 закончились смертельным исходом. 4600 пациентов в настоящее время проходят лечение от коронавирусной болезни.
Зафиксировано 1122 случая смерти при коронавирусной инфекции, но смерть наступила от другого заболевания.