Երևանում կանցկացնի ՈՒԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիաների լիգայի 2 հանդիպում
Հուլիսի 29-ին Երևանում կկայանան ՈՒԵՖԱ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման 2-րդ փուլի պատասխան երկու հանդիպումներ։ Այդ մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։
Ղազախստանի և Բելառուսի ֆուտբոլի ֆեդերացիաները դիմել էին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ խնդրելով իրենց ակումբների մասնակցությամբ հանդիպումներն անցկացնել Երևանում:
Այդպիսով, հուլիսի 29-ին ժամը 17:00-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա «Շախտյոր» (Կարագանդա, Ղազախստան) - «Ստյաուա» (Ռումինիա) հանդիպումը, որի մրցավարների տեսուչը կլինի ՀՖՖ տեսուչ Գևորգ Հովհաննիսյանը:
Նույն օրը ժամը 20:00-ին ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտում տեղի կունենա «Դինամո» (Բրեստ, Բելառուս) - «Վիկտորիա» (Պլզեն, Չեխիա) հանդիպումը, որի մրցավարների տեսուչը կլինի ՀՖՖ տեսուչ Կարեն Նալբանդյանը:
Երկու խաղերն էլ կանցկացվեն առանց հանդիսականների: Մեդիայի ներկայացուցիչները ևս չեն կարողանա ներկա լինել հանդիպումներին։

В Ереване состоятся 2 матча Лиги конференций УЕФА
29-го июля в Ереване состоятся 2 ответных матча второго раунда Лиги конференций УЕФА, на которых будут судить судьи из Армении.
Федерации футбола Казахстана и Беларуси обратились в Федерацию футбола Армении с просьбой матчи с участием своих клубов провести в Ереване.
Таким образом, 29-го июля в 17: 00 на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится ответный матч «Шахтер Караганда» (Казахстан) - «Стяуа» (Румыния), инспектором арбитров которого будет инспектор ФФА Геворг Ованнесян.
29-го июля в 20:00 в техническом центре ФФА/Академии футбола состоится матч «Динамо Брест» (Беларусь) - «Виктория Пльзень» (Чехия), инспектором арбитров которого будет инспектор ФФА Карен Налбандян.