Տիգրան Ավինյանն ընդունել է «Lufthansa» ընկերությունների խմբի մենեջմենթի ավագ տնօրենին
Հուլիսի 14-ին ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը ընդունել է «Lufthansa» ընկերությունների խմբի մենեջմենթի ավագ տնօրեն Ռենե Կոինչակին: Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանն ու ՀՀ-ում Գերմանիայի փոխդեսպան Քլաուս Վենդելբերգերը: Փոխվարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ ավիահաղորդակցության ոլորտը «Covid-19»-ի համավարակի պատճառով աշխարհում ամենից շատ տուժած ոլորտներից է:
Ըստ նրա՝ պատվաստանյութերի առկայությամբ, սակայն, իրավիճակը բարելավվելու է, և երկրների միջև օդային հաղորդակցությունն արագորեն վերականգնվելու է: Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ ուղևորափոխադրումների ծավալների ավելացումը նպաստելու է տնտեսական ակտիվությանը և զբոսաշրջության աճին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ավիաընկերությունների հետ համագործակցության, թռիչքային ուղղությունների և ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտին առնչվող հարցեր: Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը արտահայտել է կառավարության պատրաստակամությունը՝ առավելագույն աջակցություն ցուցաբերել ավիահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը՝ միաժամանակ կարևորելով թռիչքների նոր ուղղությունների բացումը:

Тигран Авинян принял старшего директора по менеджменту группы компаний «Lufthansa»
14 июля исполняющий обязанности вице-премьера Республики Армения Тигран Авинян принял старшего директора по менеджменту группы компаний «Lufthansa» Рене Койнчака.
Как сообщили Арменпресс в Офисе Тиграна Авиняна, на встрече присутствовали посол Армении в Германии Ашот Смбатян и заместитель посла Германии в Армении Клаус Вендельбергер.
Исполняющий обязанности вице-премьера отметил, что авиационный сектор всего мира является одним из наиболее пострадавших от пандемии Covid-19. По его словам, при наличии вакцин, ситуация улучшится, воздушное сообщение между «странами» будет быстро восстановлено. Тигран Авинян подчеркнул, что увеличение объемов прямых перевозок будет способствовать экономической активности и росту туризма.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества с авиакомпаниями, направлений полетов и гражданской авиации Армении. Исполняющий обязанности вице-премьера Тигран Авинян выразил готовность правительства открытием новых рейсов оказывать максимальное содействия развитию авиационной отрасли.