Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին:
Նախագահ Սարգսյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Դուք միշտ կանգնած եք եղել հայ ժողովրդի կողքին, կիսել եք մեր ցավն ու տառապանքը և հնարավոր ամեն ճանապարհով աջակցել ազատության ու անկախության հասնելու մեր արդար պայքարին: Ձեր՝ ավելի քան ութսուն այցելություններն Արցախ իրական բարեկամության լավագույն վկայություններն են:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ խորին երախտագիտությունը հայտնել Ձեզ՝ պատերազմի առաջին իսկ օրվանից կատարած անգնահատելի աշխատանքի, Արցախի ժողովրդի իրավունքները պաշտպանելու հարցով միջազգային հանրությանն ուղղված կոչերի համար: Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Արցախի ժողովրդին Ձեր անսահման մեծահոգությունն ու նվիրվածությունը կհիշվեն դարերով»:

Армен Саркисян поздравил баронессу Кэролайн Кокс по случаю дня рождения
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание члену Палаты лордов Соединенного Королевства баронессе Кэролайн Кокс по случаю дня рождения. В послании говорится:
«Вы всегда были рядом с армянским народом, разделяли нашу боль и страдания, всячески поддерживали нашу справедливую борьбу за свободу и независимость. Ваши более восьмидесяти визитов в Арцах - лучшее свидетельство настоящей дружбы.
Пользуясь случаем, хочу выразить Вам глубокую благодарность за Ваш бесценный труд с первого дня войны и за Ваши призывы к международному сообществу защищать права народа Арцаха. Уверен, что Вашу безграничную щедрость и преданность народу Армении и Арцаха будут помнить веками».