Վերականգնվել է Ղազախստան – Հայաստան – Ղազախստան ուղիղ կանոնավոր ավիափոխադրումը
Պաշտոնապես վերականգնվել է Ղազախստան – Հայաստան – Ղազախստան ուղիղ կանոնավոր ավիափոխադրումը։ Այսուհետ, ՀՀ քաղաքացիները կարող են մուտք գործել ՂՀ տարածք առանց հիմք ներկայացնելու։
Այս պահի դրությամբ, փաստացի դեռ գործում է միայն Ակտաու–Երևան–Ակտաու երթուղին։ Նախնական տվյալներով, Նուր–Սուլթան–Երևան–Նուր–Սուլթան երթուղին գործարկվելու է մոտ ժամանակներս, եթե լինեն անհրաժեշտ քանակությամբ ուղևորներ։
Կանոնավոր ավիափոխադրումները  ժամանակավորապես դադարեցվել էին 2020 թ․ հունվարի 21-ից նախ տեխնիկական, ապա՝ COVID-19 համավարակի պատճառով։

Восстановлено регулярное авиасообщение Казахстан – Армения – Казахстан
Поддержи А1+!Официально возобновлены регулярные авиарейсы Казахстан-Армения-Казахстан. Как сообщает сайт посольства Армении в Казахстане, отныне граждане Армении могут въезжать на территорию Казахстана без предъявления оснований.
Фактически на сегодняшний день действует только рейс Актау-Ереван-Актау.
По предварительным данным, рейс Нур-Султан-Ереван-Нур-Султан будет открыт в ближайшее время при наличии необходимого количества пассажиров.
Регулярные авиаперевозки временно были приостановлены 21 января 2020 года, сначала по техническим причинам, затем из-за эпидемии COVID-19.