f5f7089cb5c4f7_5f7089cb5c537.thumb
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել 2021թ․ հունիսի 20-ին Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտարարության մեջ նշված է.
«Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը ողջունել է Հայաստանում անցկացված խորհրդարանական ընտրությունների դրական գնահատականը, ըստ որի` միջազգային չափանիշները բավարարվել են և ապահովվել է քվեարկության գործընթացի թափանցիկությունը: Լեհաստանի Հանրապետությունը կհամագործակցի Հայաստանի Հանրապետության նոր կառավարության հետ, որը կկազմավորվի արտահերթ ընտրությունների արդյունքում և հույս է կապում երկկողմ լավ հարաբերությունների հետագա զարգացման հետ:
Մենք պատրաստ ենք աջակցել Հայաստանին ժողովրդավարական բարեփոխումների և երկրի արդիականացման գործընթացում, ինչպես նաև համատեղ աշխատել ԵՄ-ի հետ Հայաստանի հարաբերությունների առավել ընդլայնման և հակամարտությունների լիարժեք լուծման ուղղությամբ»:

f5f7089cb5c4f7_5f7089cb5c537.thumb
МИД Республики Польша выступило с заявлением, касающимся парламентских выборов в Армении 20 июня 2021 года. «Арменпресс» передает сообщение МИД Польши.
«Министерство иностранных дел Республики Польша приветствует положительные оценки парламентских выборов в Армении, согласно которым были соблюдены международные стандарты, была обеспечена прозрачность процесса голосования. Республика Польша готова к сотрудничеству с новым правительством Республики Армения, которое будет сформировано в результате внеочередных выборов, и надеется на дальнейшее развитие двусторонних отношений. Мы готовы содействовать Армении в процессе демократических реформ, модернизации страны, а также вместе работать для дальнейшего расширения отношений Армении с ЕС и полного разрешения конфликтов».