UCOM-Ի LEVEL UP փաթեթներով բաժանորդներն ունեն անսահմանափակ մուտք NETFLIX, DUOLINGO և ZOO
Շարունակում ենք ներկայացնել Ucom ընկերության ձայնային ծառայության Level Up սակագնային պլանները, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին անսահմանափակ օգտվելու 25-ից ավելի ամենահայտնի հավելվածներից: Այս անգամ կխոսենք շատերի կողմից սիրված ևս 3 կրթական, ժամանցային և հաղորդակցման համար նախատեսված հավելվածների մասին։
Duolingo
Լեզվի ուսուցման բոլորովին անվճար այս ամերիկյան հավելվածն ստեղծվել է 2011 թվականին հայտնի գիտնական Լուիս ֆոն Ահնի կողմից։ Հավելվածն առաջարկում է սովորել 39 տարբեր լեզուներ՝ ընտրելով 98 դասընթացներից մեկը: Duolingo-ում օգտատերերի կողմից ուսումնասիրվող ամենատարածված լեզուների տասնյակում են՝ անգլերենը, իսպաներենը, ֆրանսերենը, գերմաներենը, իտալերենը, ճապոներենը, կորեերենը, պորտուգալերենը, ռուսերենը և չինարենը։
Հավելվածը հասանելի է թե՛ iOS, թե՛ Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար։ Ներբեռնելուց հետո պարզապես անհրաժեշտ է ներմուծել էլեկտրոնային հասցե, որից հետո անցնել էլեկտրոնային հասցեին ուղարկված հղումով և հաստատել գրանցումը։ Այստեղ կարելի է ընտրել այն լեզուն, որն օգտատերը ցանկանում է ուսումնասիրել, անցնել լեզվական գիտելիքներն ստուգող թեստն ու խորասուզվել նախընտրած լեզվի նրբությունների մեջ։ Դասընթացներն արդիական են, ժամանցային ձևաչափով, հարուստ բառապաշարով, մեդիա և աուդիո նյութերով։ Ավելին՝ բաժանված են ըստ թեմաների, օրինակ՝ ծանոթություն, արտահայտություններ, «այո/ոչ» պատասխաններ, հոգնակի թիվ և այլն։ Ամեն ճիշտ պատասխանի համար կարելի է կուտակել միավորներ, իսկ սխալվելու դեպքում՝ կորցնել հինգ «կյանքերից» մեկը։
Հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
Zoom
Չնայած այն բանի, որ տեսակոնֆերանսների համար նախատեսված ամպային այս հարթակը պաշտոնապես գործարկվել է դեռ 2013 թվականից, այն լայն տարածում է ստացել ամբողջ աշխարհում COVID-19 համավարակի ժամանակ։ Այս հարթակը տրամադրում է վիդեո ծառայություններ ձեռնարկություններին, անհատ սպառողներին և կրթական ոլորտում աշխատող հաճախորդներին։
Հավելվածի մշակողներն օգտատերերին հավաստիացնում են, որ իրենց արտադրանքն անվտանգ և հուսալի միջոց է ցանկացած տեսակի և տևողության տեսազանգերի և այլ առցանց շփումների համար։ Այս հարթակից օգտվել է նույնիսկ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը՝ համավարակի շրջանում կառավարության առաջին նիստն անցկացնելով Zoom-ի միջոցով։
«Ժամանակակից աշխարհում մարդիկ շատ ակտիվ են օգտվում նոր ստեղծվող ու լայն տարածում գտնող հավելվածներից, ինչն էլ հրամայական է դառնում Ucom-ի համար անել հնարավոր ամեն բան՝ դրանք ավելի հասանելի դարձնելու հարցում։  Մեր Level Up սակագնային պլաններում ներառել ենք այդ հավելվածներից շատերը` հնարավորություն ընձեռելով օգտագործելու դրանք՝ չմտածելով ինտերնետի ծավալի սպառման մասին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Zoom հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
Netflix
Netflix-ը բաժանորդագրությամբ հոսքային ծառայություն է, որը թույլ է տալիս դիտել բարձրորակ հեռուստաշոուներ և կինոնկարներ՝ առանց գովազդի։ Այս հարթակում հնարավոր է նաև ներբեռնել հեռուստաշոուներ և ֆիլմեր՝  iOS, Android կամ Windows 10 օպերացիոն համակարգերով աշխատող սարքերի համար ու դիտել դրանք՝ առանց ինտերնետային կապի: Այստեղ առաջարկվող հարուստ ու բազմաժանր կինոցանկը կգոհանցնի նույնիսկ ամենապահանջկոտ օգտատիրոջը։
Այստեղ կարելի է նաև «կարգավորումներ» բաժնում փոխել լեզուները, ավելացնել կամ հանել սուբտիտրերը: Այս հնարավորությունը կհետաքրքրի հատկապես այն մարդկանց, ովքեր նոր օտար լեզու են սկսել ուսումնասիրել։
Ինչպես արդեն նշվեց, հավելվածից կարելի է օգտվել միայն բաժանորդագրությամբ, ինչը նշանակում է, որն այն վճարովի ծառայություն է։
Դրանից անսահմանափակ կարող են օգտվել Ucom ձայնային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք կմիանան Level Up 4700 կանխավճարային կամ Level Up 5500 հետվճարային և ավելի բարձր սակագնային պլաններին:
Հիշեցնենք, որ Ucom-ի մի շարք Level Up սակագնային պլանների շրջանակում վերոնշյալ երեք հավելվածներից օգտվելիս ինտերնետի համար գանձում չի կատարվում: Այնուամենայնիվ, եթե բաժանորդները նշված հավելվածներից հղումով անցնում են այլ կայքեր, օրինակ՝ օգտվում են Level Up 1700 կանխավճարային սակագնային պլանից և, ենթադրենք, Zoom-ից անցնում են YouTube-ի հղումով, ապա YouTube-ի տեսանյութը դիտելիս օգտագործվում են սակագնային պլանով հասանելի գիգաբայթները:

У абонентов LEVEL UP от UCOM есть безлимитный доступ к приложениям NETFLIX, DUOLINGO и ZOOM
Продолжаем представлять тарифные планы голосовой мобильной услуги "Level Up" от Ucom, которые позволяют абонентам воспользоваться безлимитным доступом к более чем 25 наиболее популярным приложениям. На этот раз поговорим еще о трех любимых многими приложениях, предусмотренных для образования, развлечения и общения.
Duolingo
Это абсолютно бесплатное американское приложение для изучения языков было создано в 2011 году известным ученым Луи фон Аном. В приложении предлагается выучить 39 разных языков, выбрав один из 98 курсов.
Английский, испанский, французский, немецкий, итальянский, японский, корейский, португальский, русский и китайский языки входят в десятку самых популярных языков, изучаемых в Duolingo.
Приложение доступно для смартфонов, работающих как на операционной системе iOS, так и на Android.
После загрузки приложения пользователю просто нужно будет ввести адрес электронной почты, затем перейти по отправленной на электронную почту ссылке и подтвердить регистрацию. Здесь можно будет выбрать тот язык, который пользователь намерен изучать, пройти тест на знание языка и погрузиться в тонкости выбранного языка. Курсы языков – современные, в развлекательном формате, с богатым словарным запасом, мультимедийными и аудио материалами. Кроме того, они распределены по темам, к примеру, ''знакомство'', ''фразы'', ответы ''да/нет'', ''множественное число'' и так далее. За каждый правильный ответ можно заработать очки, а в случае ошибки – потерять одну из пяти ''жизней''.
Все абоненты тарифных планов Level Up могут безлимитно воспользоваться этим приложением.
Zoom
Несмотря на то, что эта облачная платформа для видеоконференций была официально запущена с 2013 года, широкое распространение во всем мире она получила во время пандемии COVID-19. Эта платформа предоставляет видеоуслуги предприятиям, индивидуальным потребителям и работникам в сфере образования. Разработчики приложения уверяют пользователей, что их продукт является безопасным и надежным средством для любых типов и длительности видеозвонков и других видов онлайн общения.
Этой платформой воспользовался даже премьер-министр Великобритании Борис Джонсон, который во время эпидемии провел первое заседание правительства посредством Zoom.
«В современном мире люди очень активно стали пользоваться новосозданными и широко распространенными приложениями, что и побудило Ucom предпринять все возможное, чтобы сделать их более доступными. В наши тарифные планы Level Up мы включили многие из этих приложений, что позволяет использовать их, не задумываясь об объеме интернета», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Все абоненты тарифных планов Level Up могут безлимитно пользоваться приложением Zoom.
Netflix
Netflix – это потоковый сервис по подписке, который позволяет смотреть высококачественные телешоу и фильмы без рекламы. На этой платформе также можно загружать телешоу, фильмы для устройств iOS, Android или Windows 10 и смотреть их без подключения к интернету. Предлагаемый здесь богатый и многожанровый список фильмов придется по вкусу даже самому требовательному пользователю.
Здесь также можно изменить язык, добавить или удалить субтитры в разделе «Настройки». Эта возможность особо заинтересует тех, кто только начал изучать новый иностранный язык.
Как уже было отмечено выше, пользоваться приложением можно только по подписке, отсюда следует, что речь идет о платной услуге.
Абоненты голосовой связи, подключившиеся к Level Up предоплатный 4700 и Level Up постоплатный 5500 и более высоким тарифным планам, могут безлимитно пользоваться этим приложением.
Напомним, что в рамках целого ряда тарифных планов Level Up от Ucom не взимается плата за интернет при использовании трех вышеупомянутых приложений. Однако, если подписчики этих приложений переходят по ссылке на другие сайты, например, используют предоплатный тарифный план Level Up 1700 и, предположим, переходят из приложения Zoom по ссылке в YouTube , тогда при просмотре этого видео в YouTube используются гигабайты, предоставленные в рамках указанного тарифного плана.