Այս խորհրդարանը երկար չի ձգի, քանի որ ընտրությունների պատճառը վերացված չէ․ Արման Աբովյան (տեսանյութ)
«Գիտեմ մի բան, որ այս խորհրդարանը երկար չի ձգի շատ պարզ պատճառով, որ ընտրությունների հիմնապատճառները, ընդվզման հիմնապատճառները վերացված չեն, ավելի խորացված են։ Այս ընտրություններին չտվեցին պատասխան, թե ով է պատասխանատու այս խայտառակության համար, չթոթափվեց լարվածությունը հասարակության մեջ, ավելի գեներացվեց լարվածությունը»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն՝ անդրադառնալով արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքում ԲՀԿ-ն չհաղթահարեց անցողիկ 5 տոկոսի շեմը՝ ստացել էր մոտ 4 տոկոս ձայն։
Արման Աբովյանը նաև հավելեց, թե ԲՀԿ-ն կշարունակի գործել քաղաքական դաշտում, մասնակցել քաղաքական գործընթացներին։ Պատասխանելով հարցին, թե ԲՀԿ-ն կարո՞ղ է դուրս գալ քաղաքականությունից, նա ասաց․ «Շտապում եմ հիասթափեցնել, աչքները ջուր կկտրի՝ սպասելով։ Ո՛չ։ Մենք մանդատակռիվ երբեք չենք արել, մանդատը մեզ համար մեր ծրագրերն իրականացնելու գործիք էր։ Ովքեր, որ սպասում են, թե մենք կհեռանանք քաղաքական դաշտից, հիասթափեցնեմ՝ մենք մասնակցելու ենք բոլոր քաղաքական գործընթացներին»։

Этот парламент долго не протянет, так как причина выборов не устранена: Арман Абовян (видео)
«Я знаю одно, что этот парламент долго не протянет по очень простой причине, что основные причины выборов, основные причины возмущения не устранены, ещё более углублены. Эти выборы не дали ответа, кто отвечает за этот позор, не снизилась напряжённость в обществе, напряжённость ещё более сгенерировалась», - сказал в беседе с «А1+» секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян, касаясь внеочередных парламентских выборов.
Напомним, что в результате выборов 20-го июня ППА не преодолела проходной порог 5%, получила около 4% голосов.
Арман Абовян также добавил, что ППА продолжит действовать на политическом поле, участвовать в политических процессах. Отвечая на вопрос, может ли ППА выйти из политики, он сказал: «Спешу разочаровать – нет! Мы не когда не дрались за мандат, мандат для нас был инструментом для реализации программ. Тех, кто ждут, что мы уйдём из политической арены, разочарую: мы будем участвовать во всех политических процессах».