ԿԸՀ-ն վերահաշվարկի դիմումների վերաբերյալ տեղեկատվություն է տարածել
2021 թվականի հունիսի 20-ին կայացած ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի կամ տեղամասում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին դիմումներ համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող էին ներկայացվել մինչև հունիսի 22-ը` ժամը 11.00-ն:
Սահմանված ժամկետում վերահաշվարկի դիմումներ են ներկայացվել թվով 27 տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերաբերյալ, որոնցից միայն 3 տեղամասերի վերաբերյալ դիմումներն են ներկայացվել իրավասու սուբյեկտների կողմից։ Այնուամենայնիվ, համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից վերահաշվարկ կիրականացվի նաև մնացյալ 24 տեղամասում։
Հունիսի 23-ին՝ ժամը 10։00-ից սկսած, թիվ 2, թիվ 3, թիվ 4, թիվ 5,  թիվ 7, թիվ 9, թիվ 10, թիվ 11, թիվ 13, թիվ 14, թիվ 17, թիվ 23, թիվ 24, թիվ 25, թիվ 31, թիվ 33, թիվ 34 և թիվ 35 տարածքային ընտրական հանձնաժողովներում կշարունակվեն իրականացվել ընդհանուր առմամբ 70-ից ավելի ընտրական տեղամասերի վերահաշվարկի աշխատանքները։
Տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից տեղամասերի քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ դիմումներ չեն ստացվել:

ЦИК распространила информацию касательно заявлений о пересчёте
В Центральную избирательную комиссию Республики Армения подано заявление о пересчете результатов голосования на 27 избирательных участках внеочередных выборов в Национальное Собрание Республики Армения.
Заявления о пересчете результатов голосования или признании их недействительными на избирательном участке могут быть поданы в соответствующую территориальную избирательную комиссию до 11:00 часов 22 июня.
В установленные сроки заявления о пересчете результатов голосования были поданы на 27 избирательных участках, из которых только 3 заявления были представлены компетентными органами. Однако пересчет голосов будет проведен соответствующими территориальными избирательными комиссиями и на оставшихся 24 избирательных участках.