Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորագիր է հղել Իրանի նորընտիր նախագահին
Հունիսի 20-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորագիր է հղել Էբրահիմ Ռայիսիին Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, տեղեկացնում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգը։
«Ուրախ ենք մեծապես, որ Իրանի բարեսեր ժողովուրդը ազգային ավանդներին հավատարմությամբ կառուցում է իր երկրի շեն ու բարօր կյանքը։ Մեր մաղթանքն է, որ Ձեր ղեկավարությամբ բարեկամ Իրանը արձանագրի նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ և շարունակի գովարժան ներդրում բերել տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ամրապնդման գործին։
Գոհունակություն է Մեզ համար նաև, որ մեր երկու ժողովուրդների երկարամյա բարեկամությունը այսօր շարունակում է ամրանալ մեր պետությունների միջև  արդյունավետ գործակցությամբ», - ասված Վեհափառ Հայրապետի ուղերձում։
Հայոց Հայրապետը Իրանի հավատավոր ժողովրդին մաղթել է ապահով խաղաղություն, նորընտիր նախագահին՝ Բարձրյալի մշտական զորակցությունը»։

Католикос Всех Армян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Ирана
Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Его Святейшество Гарегин Второй 20 июня направил поздравительное послание Эбрахиму Раиси по случаю победы на выборах президента Исламской Республики Иран.
«Мы очень рады, что доброжелательный народ Ирана строит благоустроенную и процветающую жизнь в своей стране, придерживаясь своих национальных ценностей. Мы желаем, чтобы под Вашим руководством дружественный Иран добился новых успехов и достижений и продолжал вносить похвальный вклад в укрепление мира и стабильности в регионе.
Мы рады, что многолетняя дружба наших двух народов сегодня продолжает укрепляться благодаря эффективному сотрудничеству между нашими государствами».
Католикос пожелал народу Ирана прочного мира, а новоизбранному президенту - постоянной поддержки Всевышнего.