Թալինի ոստիկաններն ընտրակաշառք ստանալու դեպք են բացահայտել
Ոստիկանության Թալինի բաժնի քրեական հետախույզները տեղեկություններ էին ստացել, որ 43-ամյա մի տղամարդ, նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, Թալին քաղաքի բնակիչ մի կնոջ խոստացել է գումար տալ՝ ԱԺ ընտրություններին մասնակցող դաշինքներից մեկի օգտին քվեարկելու համար։ Հունիսի 20-ին, ժամը 12․40-ին, Թալին քաղաքի Երևանյան փողոցից կինը, ամուսինն ու դուստրը, ընտրակաշառք ստանալու կասկածանքով, բերման են ենթարկվել ոստիկանության Թալինի բաժին։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Ոստիկանությունը։
Կնոջ խուզարկությամբ հայտնաբերվել են տարբեր անվանական արժեքներով թղթադրամներ, որոնք, ըստ նրա՝ իր, ամուսնու և դստեր քվեների համար են։ Հանգամանքները քննությամբ պարզվում են։

Полицейские Талина раскрыли случай дачи взятки
В отделение полиции Талина поступила информация о том, что 43-летний мужчина по ранее достигнутой договоренности пообещал дать деньги жительнице Талина, чтобы она проголосовала за один из блоков, участвующих в выборах в НС.
20 июня, в 12:40 часов, женщину, ее мужа и дочь доставили в Талинское отделение полиции по подозрению в получении избирательных взяток. При обыске у женщины были обнаружены банкноты разного достоинства, которые, по ее словам, принадлежат ей, ее мужу и дочери. Обстоятельства будут выяснены в результате экспертизы.