ԱՀ նախագահի աշխատակազմի թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 493 զանգ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի արագ արձագանքման թեժ գծի աշխատակիցները հունիսի 7-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում ընդունել են 493 զանգ, իրականացրել՝ 82 հետզանգ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Զանգողների գերակշիռ մասը դիմել է սոցիալական բնույթի հարցերով։ Նախագահի աշխատակազմի լիազորությունների շրջանակներում իրականացվել են իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման ու արագ արձագանքման գործառույթներ:
Թեժ գծին հնարավոր է զանգել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով: Աշխատանքային ռեժիմն է՝ երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամը 09:00 - 18:00։
Նշենք, որ սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գծին՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

На горячую линию Аппарата президента Арцаха на прошлой неделе поступило 493 звонка
Поддержи А1+!С 7 по 11 июня на горячую линию Аппарата президента Республики Арцах поступило 493 звонка, сделано 82 звонка. Главное информационное управление Аппарата президента Арцаха сообщает, что большинство звонков касалось социальных вопросов. Функции информирования, консультирования, выявления проблем и быстрого реагирования выполнялись в рамках полномочий Аппарата президента.
На горячую линию из Арцаха можно звонить на номер 119, а из Армении и из-за рубежа на номер +374-47-119-119. Часы работы: с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00.
По вопросам социального характера желательно звонить на горячую линию Министерства труда, по социальным вопросам и по вопросам миграции на короткий номер 114.