Ջերմաստիճանը 5-7 աստիճանով կբարձրանա
Հանրապետության տարածքում hունիսի 11-13-ին՝ կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ։
Հունիսի 14-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 11-16-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով։
Երևան քաղաքում hունիսի 11-ի ցերեկը, 12-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, երեկոյան ժամերին հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ արագությամբ։

Температура повысится на 5-7 градусов
Поддержи А1+!На территории республики с 11 по 13 июня во второй половине дня в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди с грозами, местами возможен град.
Центр гидровоздушного литологического мониторинга сообщает, что с 14 по 16 июня осадков не ожидается. Ветер - юго-западный, 5-10 м/с, в некоторых районах во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/с. Температура воздуха днем с 11 по 16 июня постепенно повысится на 5-7 градусов.
В Ереване днем 11, с 12 по 16 июня осадков не ожидается, по вечерам возможно усиление ветра до 18-20 м/с.