080621AytsHHVostikanutyanZoramas (1)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի հետ միասին այցելել է ՀՀ ոստիկանության N զորամաս և հանդիպել Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և հետմահու պետական բարձր պարգևների արժանացած ոստիկանության 43 ծառայողների ընտանիքների անդամների հետ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Արայիկ Հարությունյանը զոհված ոստիկանների հարազատներին է հանձնել պետական պարգևները և հայտնել նրանց իր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունը։ «Շնորհիվ մեր հերոս տղաների՝ Հայրենիքի փրկված հատվածում մենք այսօր կարող ենք արժանապատիվ ապագա կառուցել գալիք սերունդների համար և մեր երեխաներին դաստիարակել նրանց մարտական ու հայրենասիրական ոգով», - իր խոսքում նշել է ԱՀ նախագահը։
Այնուհետև Արայիկ Հարությունյանը զորամասում մասնակցել է զոհված ոստիկաններին նվիրված փառքի սրահի բացման արարողությանը և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին։

Президент Арцаха вручил высокие государственные награды родственникам погибших полицейских
Поддержи А1+!8 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с начальником Полиции Республики Арцах Ваге Казаряном посетили N военную часть полиции, где встретились с семьями 43 полицейских, погибших в дни третьей Арцахской войны и посмертно награжденных государственными наградами. Об этом сообщает Главное информационное управление Аппарата президента Арцаха.
Араик Арутюнян вручил государственные награды родственникам погибших полицейских и выразил им глубокие соболезнования и поддержку. «Благодаря нашим героическим сыновьям в спасенной части Родины мы сегодня можем строить достойное будущее для будущих поколений, воспитывать наших детей в боевом и патриотическом духе», - сказал президент Арцаха.
Затем Араик Арутюнян принял участие в церемонии открытия в воинской части полиции Зала славы погибших, и почтил их память.