Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչություն
Հունիսի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչություն։
Վաղարշակ Հարությունյանը սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկիի ուղեկցությամբ շրջել է ՌԴ սահմանապահ ծառայության վարչության թանգարանում, ծանոթացել ռուս սահմանապահների կողմից Հայաստանի սահմանների պաշտպանության պատմության ցուցադրություններին, հարգանքի տուրք մատուցել երկու բարեկամ ժողովուրդների միասնությունը խորհրդանշող հուշարձանին։
Այցելության ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը և ՀՀ-ում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանային իրադրության, ինչպես նաև սահմանագոտու որոշ հատվածների ականազերծման հետ կապված հարցեր։

Вагаршак Арутюнян посетил пограничное управление ФСБ России в Армении
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Вагаршак Арутюнян 1 июня посетил пограничное управление ФСБ России в Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в сопровождении начальника Пограничного управления генерал-лейтенанта Романа Голубицкого Вагаршак Арутюнян осмотрел музей пограничной службы Российской Федерации.
В ходе визита исполняющий обязанности министра обороны Республики Армения и начальник пограничного управления Федеральной службы безопасности Российской Федерации в Республике Армения обсудили вопросы, связанные с ситуацией на армяно-азербайджанской границе, а также разминированием некоторых участков границы.