Մեկնարկել է Սերգեյ Շոյգույի և Վաղարշակ Հարությունյանի հանդիպումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄեկնարկել է ՌԴ պաշտպանության նախարար, գերենալ Սերգեյ Շոյգույի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում է Ռիա Նովոստ գործակալությունը։ Ըստ աղբյուրի՝ նրանք քննարկելու են ընթացիկ սուր խնդիրները։ Շոյգուն առաջարկել է քննարկել տարածաշրջանային անվտանգության հարցը։
«Մենք կքննարկենք տարածաշրջանային անվտանգության հարցրերը, որոն առնչվում են Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների աշխատանքին, և իհարկե այն սուր հարցերը, որոնք ծագել են այս պահին»,-ասել է Սերգեյ Շոյգուն։
Իր հերթին Վաղարշակ Հարությունյանը նշել է․ «Մենք կքննարկենք համագործակցությանն առնչվող հարցեր, որոնք, իմ գնահատմամբ, հաջողությամբ են զարգանում»։
Հանդիպման բացման խոսքում Սերգեյ Շոյգուն ասել է, որ Ռուսասատան ու Հայաստանը ամրացնում են ռազմական փոխգործակցությունը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կառույցների՝ նախևառաջ ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում։

Стартовала встреча Сергея Шойгу и Вагаршака Арутюняна
Поддержи А1+!Рабочая встреча между министром обороны РФ генералом армии Сергеем Шойгу и его армянским коллегой Вагаршаком Арутюняном состоялась в пятницу в Москве. Об этом сообщает агентство РИА Новости . Согласно источнику, они обсудят все текущие острые проблемы.
Российский министр предложил обсудить вопросы региональной безопасности. «Мы обсудим вопросы региональной безопасности, связанные с работой миротворческих сил в Нагорном Карабахе, но и, безусловно, все острые проблемы, которые возникли на настоящий момент», - сказал Шойгу.
«Мы сегодня обсудим все наши вопросы сотрудничества, которое по моей оценке развивается очень успешно», - отметил Арутюнян.
Открывая встречу, Шойгу отметил, что Россия и Армения укрепляют военное взаимодействие как в двустороннем формате, так и в рамках международных структур - прежде всего, ОДКБ.