Միջգերատեսչական հանձնաժողովը շարունակում է նիստերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ այսօր կառավարությունում կայացել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարությունից։
Նիստի ընթացքում զեկուցվել են ՀԸԳՀ ճանապարհային քարտեզով նախատեսված միգրացիայի, հանրային ծառայությունների կարգավորման, տարածքային կառավարման, թափոնների կառավարման, սպառողների իրավունքների պաշտպանության, թվային ֆինանսական ծառայությունների և ճանապարհային անվտանգությանը վերաբերյալ 2020 և 2021 թվականների միջոցառումների կարգավիճակն ու իրականացման ընթացքը:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովն այս նիստով ամփոփել է բոլոր ոլորտների 2020 և 2021 թվականների միջոցառումների կատարողականի վերաբերյալ զեկույցները: Որոշվել է միջգերատեսչական հանձնաժողովի հաջորդ նիստին քննարկման առարկա դարձնել ս.թ. մարտի 1-ից ուժի մեջ մտած դրույթների վերաբերյալ ճանապարհային քարտեզի նախագիծը, որի առնչությամբ եվրոպական կողմն իր նկատառումները կտրամադրի առաջիկայում:

Межведомственная комиссия продолжает заседания
Очередное заседание межведомственной комиссии, координирующей меры по обеспечению реализации Соглашения о всеобъемлющем расширенном партнерстве Армения-ЕС и Документа о партнерстве Армения-ЕС, провел вице-премьер Мгер Григорян.
В ходе встречи были рассмотрены статус и реализация мер, предусмотренных на 2020, 2021 годы, мер по миграции, по регулированию государственных услуг, территориальному администрированию, управлению отходами, защите потребителей, цифровым финансовым услугам, безопасности дорожного движения, предусмотренных дорожной картой соглашения.
На заседании Межведомственная комиссия подвела итоги отчетов о реализации мероприятий во всех сферах в 2020-2021 годы. На следующем заседании Межведомственной комиссии предметом обсуждения будет проект дорожной карты по вступившим в силу с 1 марта положениям, в связи с чем европейская сторона в ближайшее время представит свои соображения.