Ադրբեջանը ՀՀ քաղաքական վերնախավում ունի գործակալներ․ Փաշինյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄոտավորապես 500-600 ադրբեջանցի զինծառայող այժմ գտնվում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում։ Այս մասին այսօր կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Գեղարքունիքում ստեղծված իրավիճակին։
«ՀՀ զինված ուժերի գործողությունների տրամաբանությունը հետևյալն է՝ մարտավարական գործողություններով սահմանափակել ադրբեջանցիների գործողությունների պոտենցիալը, իսկ քաղաքական առումով մեր խնդիրն է թույլ չտալ, որ իրավիճակը դուրս գա վերահսկողությունից և երկրորդ՝ հասնել նրան, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչները լքեն ՀՀ տարածքը»,-նշեց Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի դիվանագիտական աշխատանքն այս ուղղությամբ հաջողված է։
Փաշինյանը նաև վրդովմունքով նկատեց և երկու անգամ շեշտեց, որ Ադրբեջանը ՀՀ քաղաքական վերնախավում ունի տեղեկատվական պայքարի գործակալներ։

У Азербайджана есть агенты в армянской политической элите: Пашинян (видео)
Поддержи А1+!Оперативная обстановка на тех участках армяно-азербайджанской границы, которые подверглись посягательству со стороны ВС Азербайджана, не претерпела изменений, ситуация продолжает оставаться напряженной. Об этом на заседании правительства сказал исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, добавив, что еще довольно большое количество азербайджанских военных находятся на территории Армении, на разных участках есть около 500-600 человек.
«Логика действий наших Вооруженных сил следующая: тактическими действиями ограничить возможности действий азербайджанцев. Политически наша проблема заключается в следующем: во-первых, не допустить выхода ситуации из-под контроля, то есть сделать все возможное, чтобы исключить любой сценарий вооруженного или военного конфликта, а во-вторых, добиться, чтобы представители Вооруженных сил Азербайджана покинули территорию Армении», - сказал и. о. премьер-министра.