Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի եզրափակիչը կսպասարկեն ֆրանսիացի մրցավարները
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան VBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչ հանդիպմանը մրցավարներ է հրավիրել Եվրոպայից։ Այդ մասին հայտնում է ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։
«Ալաշկերտի» և «Արարատի» միջև խաղը կսպասարկի Ֆրանսիայից ժամանած մրցավարական անձնակազը՝ Բենուա Միյոյի գլխավորությամբ։ Նրան կօգնեն եզրային մրցավարներ Օրելյան Դրուեն և Բրիս Ֆրանսուա Լե Տելյեն։ Հանդիպման չորրորդ պաշտոնյան կլինի Աշոտ Ղալթախչյանը։
Հիշեցնենք, մինչ այժմ գավաթային եզրափակիչ հանդիպումները արտերկրից ժամանած մրցավարները սպասարկել են 4 անգամ 2011 թվականին «Շիրակի» և «Միկայի» միջև կայացած խաղը սպասարկել է իսպանացի Դավիդ Ֆերնանդես Բորբալանը։ 2012թ «Շիրակ» - «Իմպուլս» խաղը սպասարկել է Անդրեա դե Մարկոն Իտալիայից։ 2015 թվականին «Փյունիկ» - «Միկա» եզրափակիչը դարձյալ սպասարկել է իտալացի մրցավար՝ Ջանլուկա Ռոկին, իսկ 2019-ին «Ալաշկերտի» ու «Լոռիի» մրցավեճը վստահվել էր իսպանացի Ալբերտո Ունդիանո Մալյենկոյին։
2021թ VBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչ «Ալաշկերտ» – «Արարատ» հանդիպումը կկայանա շաբաթ օրը՝ մայիսի 15-ին, ժամը 19։00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում։

Финал Кубка Армении обслужат французские арбитры
Об этом пишет ФФА. Матч между «Алашкертом» и «Араратом» будет обслуживать судейская бригада из Франции во главе с Бенуа Мио. Ему будут помогать судьи Орлиан Друэн и Брюс Франсуа Ле Телье. Четвертым официальным лицом встречи будет Ашот Галтахчян.
Напомним, что зарубежные арбитры обслуживали финальные матчи Кубка 4 раза․ Матч между «Шираком» и «Микой» в 2011 году обслуживал Давид Фернандес Борбалан из Испании, в 2012 году матч между «Шираком» и «Импульсом» судил Андреа де Марко из Италии, в 2015 году матч «Пюник» - «Мика» обслуживал другой итальянский арбитр Джанлука Рокки, в 2019 году матч «Алашкерт» - «Лори» прошел под судейством испанца Альберто Ундиано Мальенко.
Финальный матч Кубка Армении VBET «Алашкерт» - «Арарат» состоится в субботу, 15 мая, в 19:00 на Республиканском стадионе им. В. Саргсяна.