Ես պնդում եմ` բնակչության մեծամասնությունը շարունակում է մեզ վստահել․ Գ․ Պապոյան (տեսանյութ)
Նախորդ 28 տարում խրախուսվել է Թուրքիայից ապրանքների ներմուծումը Հայաստան և միայն մեր իշխանությունն է եղել, որ արգելել է թուրքական ապրանքների ներմուծումը Հայաստան։ ԱԺ-ում «Ա1⁺»-ի հարցին ի պատասխան «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը այսպես արձագանքեց իրենց քաղաքական թիմի հասցեին հնչող քննադատություններին, թե ոչ հայամետ դիրքորոշում ունեն։
«Մեզ երևի թե մեղադրում են մի բանի համար, որ փոքրացրել ենք Թուրքիային տրված արտոնությունները, Թուրքիայից ապրանքների ներմուծումը արգելել ենք, այնպես  որ իրենց խոսքի և մեր գործի մեջ կա հակասութուն և մեր գործողությունները այլ բանի մասին են վկայում»։
Պատգամավորն ասում է՝ երևի ինչ-որ մեկի համար հայամետությունը սեփական ժողովրդին թալանելն է, ընտրությունները կեղծելն է, սեփական ժողովրդին ինչ-որ ընտրություն պարտադրելն է, երևի ինչ-որ մարդկանց համար ընդդիմադիրներին պատերի տակ ծեծելը կամ բանտարկելը հայամետություն է․
«Մեզ համար հայամետությունը Հայաստանն ու հայ ժողովրդին չթալանելն է, Հայաստանը ժողովրդավարության կղզյակ դարձնելն է, ընտրություններով իշխանության փոփոխության իրական հնարավորւթուն ստեղծելն է, մարդուն զարգանալու, դրսևորվելու հնարավորություն տալն է»,-նշում է  պատգամավորը։
Պապոյանը նաև ասում է՝ այս իշանությունը հուսահատ ճիգեր է գործադրում թալանված բանակից, թալանված պետությունից ստանալ մրցունակ պետութուն․
«Այն աստիճան են թալանել երկիրը, որ հնարավոր չի եղել պատրաստվել պատերազմի»։
Պապոյանը վստահեցնում է՝ բնակչության մեծամասնությունը շարունակում է իրենց վստահել․
«Ես պնդում եմ, որ բնակչության մեծամասնությունը շարունակում  է մեզ վստահել և այս երկրում տեսնում է ապագա, այդ ապագան մենք մեր ժողովրդի հետ պետք է կառուցենք»,-եզրափակեց պատգամավորը։

Я утверждаю, что большая часть населения продолжает нам доверять: Г. Папоян (видео)
Предыдущие 28 лет поощрялся импорт турецких товаров в Армении, и только наши власти запретили импорт турецких товаров в Армению. В ответ на вопрос  «А1+» в НС депутат от фракции «Мой шаг» Геворг Папоян так отреагировал на критику, звучащую в адрес их политической команды, что у них нет проармянской позиции.
«Нас наверное обвиняют в том, что мы уменьшили предоставленные Турции льготы, запретили импорт товаров из Турции, так что между их словами и нашими делами есть противоречие, и наши действия свидетельствуют о другом».
Депутат говорит: наверное, для кого-то проармянство – это грабить собственный народ, фальсифицировать выборы, навязывание какого-то выбора собственному народу, наверное, для каких-то людей избивать оппозиционеров под стенами или сажать в тюрьму – это проармянство:
«Для нас проармянство – это не грабить Армению и армянский народ, сделать Армению островком демократии, создать реальную возможность смены власти посредством выборов, предоставление человеку возможности развиваться, проявлять себя», - отмечает депутат.
Папоян также говорит: эти власти предпринимают отчаянные  попытки получить из разграбленной армии, разграбленного государства – конкурентоспособное государство:
«Они до такой степени разграбили страну, что было невозможно подготовиться к войне».
Папоян уверяет: большинство населения продолжают доверять им:
«Я утверждаю, что большинство населения продолжает доверять нам, и видит будущее в этой стране, это будущее мы должны построить с нашим народом», - заключил депутат.