Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները եղել են, կան և կլինեն լավը. Նիկոլ Փաշինյանը՝ «Իզվեստիա»-ին
Կարևոր է, որ Հայաստանում սպասվելիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները լինեն ազատ և օրինական։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին «Իզվեստիա»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, որը Կազանում մասնակցում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին։
«Կարևոր է, որ ընտրություններն ազատ լինեն, և Հայաստանի քաղաքացիները հնարավորություն ունենան օրինականության ու ազատ կամարտահայտության պայմաններում ընտրել նոր խորհրդարան», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ի պատասխան հարցի՝ վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ ինքը տարաձայնություններ չունի և չի ունենա փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի և իր քաղաքական թիմի այլ անդամների հետ։ Փաշինյանը շեշտել է, որ ինքն ու Ավինյանը քաղաքական համախոհներ են:
Խոսելով ընտրություններից հետո Երևանի եւ Մոսկվայի միջև հարաբերությունների հեռանկարների մասին՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ այդ հարցը պետք չէ նույնիսկ քննարկել։ «Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները եղել են, կան և կլինեն լավը», - ընդգծել է նա:

Отношения с Россией были, есть и будут хорошими: Пашинян – газете «Известия»
Главное, чтобы выборы были свободными и граждане Армении в условиях законности и свободного волеизъявления могли выбрать новый парламент. В беседе с корреспондентом газеты «Известия» об этом сказал и.о премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян, который с рабочим визитом находится в Казани.
В ответ на вопрос журналистки и.о. премьер-министра подчеркнул, что у него нет разногласий с и.о. вице-премьера Тиграна Авиняна и другими членами своей политической команды. Пашинян подчеркнул, что он и Авинян являются политическими соратниками.
Говоря о перспективах отношений между Ереваном и Москвой после выборов, Никол Пашинян отметил, что этот вопрос даже не стоит обсуждать. «Отношения с Россией были, есть и будут хорошими», - сказал он.