Արա Այվազյանը և Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձան տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության մի շարք հարցերի
Ապրիլի 28-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն ընդունեց Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպան Ֆուկուսիմա Մասանորիին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը համոզմունք հայտնեց, որ դեսպան Մասանորիին իր արդյունավետ աշխատանքով կնպաստի հայ-ճապոնական բազմաոլորտ համագործակցության զարգացմանը և երկկողմ օրակարգի հարստացմանը:
Զրուցակիցները վերահաստատեցին փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ համատեղ ջանքեր գործադրել ավանդական բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդման ուղղությամբ:
Արա Այվազյանն իր խորին շնորհակալությունը հայտնեց ճապոնական կողմին՝ Covid-19 համավարակի դեմ պայքարում, ինչպես նաև թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի հումանիտար հետևանքների հասցեագրման ուղղությամբ ցուցաբերված աջակցության համար:
Նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը և Ճապոնիայի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձան տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության մի շարք հարցերի:

Ара Айвазян и новоназначенный посол Японии обратились к ряду вопросов региональной стабильности и безопасности
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян 28 апреля в связи с вручением копий верительных грамот принял новоназначенного посла Японии Фукусиму Масанори.
Поздравив посла с назначением на ответственную должность, и. о. министра Ара Айвазян выразил уверенность, что своей эффективной работой посол Масанори будет способствовать развитию многостороннего армяно-японского сотрудничества и обогащению двусторонней повестки.
Собеседники подтвердили взаимную готовность приложить совместные усилия для еще большего укрепления традиционно дружественных отношений
Ара Айвазян выразил глубокую благодарность японской стороне за содействие в борьбе против  Covid-19, а также в адресации гуманитарных последствий турецко-азербайджанской агрессии.
Исполняющий обязанности министра Ара Айвазян и новоназначенный посол Японии обсудили ряд вопросов региональной стабильности и безопасности.