Անգնահատելի է պարոն Հովնանյանի դերը Հայաստանի ու Արցախի զարգացման և կառուցման գործում․ վարչապետը ցավակցել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Հրայր Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ․
Խոր վշտով տեղեկացա մեծանուն ձեռնարկատեր և բարերար Հրայր Հովնանյանի մահվան մասին:
Անգնահատելի է պարոն Հովնանյանի դերը Հայաստանի ու Արցախի զարգացման և կառուցման գործում: Ե՛վ որպես ձեռնարկատեր, և՛ որպես բարերար նա իր հայրենանվեր գործերով միշտ կմնա մեր ժողովրդի վառ հիշողություններում:
Պարոն Հովնանյանի ջանքերով իրականացվել են տասնյակ ծրագրեր, որոնք միտված են եղել աղետի գոտու վերականգնմանը, Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղու կառուցմանը, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ստեղծմանը, մեր ժողովրդի բազմաթիվ սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրների լուծմանը, արտերկրում Հայաստանի ու Արցախի շահերի պաշտպանությանը:
Անվանի բարերարը ընդմիշտ կմնա որպես հայ ժողովրդի արժանի զավակ, ում գործունեությոնը միտված է եղել հայրենիքի առաջընթացին ու շենացմանը:
Իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում պարոն Հովնանյանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և ընդհանրապես յուրաքանչյուր հայի:

Неоценима роль господина Овнаняна в деле развития и становления Армении и Арцаха: премьер-министр выразил соболезнования
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в связи с кончиной предпринимателя и благотворителя Грайра Овнаняна направил телеграмму соболезнования.
«С глубокой скорбью узнал о кончине известного предпринимателя и благотворителя Грайра Овнаняна.
Неоценима роль господина Овнаняна в деле развития и становления Армении и Арцаха.
Усилиями господина Овнаняна были реализованы десятки программ, направленных на восстановление зоны бедствия, строительство автомагистрали Горис-Степанакерт, создание Всеармянского фонда “Айастан”, на решение многочисленных социально-экономических проблем нашего народа и на защиту интересов Армении и Арцаха за рубежом.
Известный меценат навсегда останется в нашей памяти как достойный сын армянского народа, чья деятельность была направлена на развитие и процветание Родины.