Կաթողիկոսը հանդիպել է Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանի այրու հետ
Մարտի 31-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպեց ՀՀ ԶՈՒ հոգևոր առաջնորդի օգնական, արցախյան պատերազմում զոհված Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանի այրի Մարիամ Բզնունու հետ՝ ուղեկցությամբ Զինված ուժերի հոգևոր առաջնորդ Հոգեշնորհ Մովսես վարդապետ Սարգսյանի:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն իր օրհնությունը և մխիթարության խոսքերը  փոխանցեց հոգելույս սարկավագի կնոջը՝ անդրադառնալով,  որ ճեմարանի տարիներից և միաբանական կյանքի շրջանից ճանաչել է Նարեկին, ով ամենուր նախանձախնդրությամբ ու բարեխղճորեն էր կատարում իր պարտականությունները, ինչի ապացույցն են նաև պատերազմի ընթացքում վերջինիս դրսևորած ծառայանվիրումն ու արիությունը:
Վեհափառ Հայրապետը, աղոթելով լուսահոգի Նարեկ սարկավագի ընտանիքի համար, հորդորեց առ Աստված ապավինությամբ շարունակել ապրել աստվածային սիրո ու ջերմության ներքո՝ հավերժացնելով նրա անմար հիշատակը։
Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանը հայրենիքի պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ խիզախության և անձնական արիության համար ՀՀ նախագահի հրամանագրով հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով:

Католикос встретился с вдовой дьякона Нарека Петросяна
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин II 31 марта в Первопрестольном Святом Эчмиадзине встретился принял вдову погибшего в Арцахской войне дьякона Нарека Петросяна - Мариам Бзнуни в сопровождении духовного лидера Вооруженных сил вардапета Мовсеса Саркисяна.
Католикос Всех Армян передал свое благословение и слова утешения жене погибшего дьякона, сказав, что он знал Нарека со времен учебы в семинарии и периода монашеской жизни. Нарек ревностно и добросовестно исполнял свои обязанности, доказательством чего являются и проявленные им в ходе войны служение и мужество.
Верховный Патриарх, молясь за семью дьякона Нарека, призвал с упованием на Бога продолжать жить под Божественной любовью и теплом, увековечивая его память.
Дьякон Нарек Петросян за исключительную храбрость и личное мужество, проявленные в деле защиты Родины, указом президента Республики Армения посмертно награжден орденом Боевой крест 1-ой степени.