Պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանը մարտի 29-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»,-ասված է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հայտարարության մեջ:

Депутат Сурен Григорян сложил свой мандат
29 марта подал в отставку член фракции “Мой шаг” Национального собрания Армении Сурен Григорян. Об этом сообщил председатель НС Армении Арарат Мирзоян.
Согласно части 2 статьи 155 Конституционного закона “Регламент Национального собрания”, если в течение недели после оглашения отставки депутат с письменным заявлением отзывает свое заявление об отставке, то председатель Национального собрания выступает с заявлением об этом, если он не отзывает свое заявление об отставке, то о прекращении его полномочий составляется протокол, который подписывает и опубликовывает председатель Национального собрания. С момента публикации протокола отставка считается принятой”, - говорится в сообщении председателя НС Арарата Мирзояна.