Պեսկովը՝ Փաշինյանի՝ հրաժարական տալու մասին հայտարարության մասին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարական տալու մասին հայտարարությանը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարական տալու մտադրության մասին որոշումը չի պահանջում անհապաղ զրույց Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, շփումներն այսպես թե այնպես մշտական բնույթ են կրում, հայտարարել է նա, գրում է РИА Новости-ն։
«Նախ, նա, այունամենայնիվ, մնում է պաշտոնակատար և հետո հայտարարված որոշումը չի պահանջում անհապաղ խոսակցություն․․․Նրանք վերջերս էին խոսել, ինչի մասին մենք հայտնել էինք, շփումները մշտական են»,- ասել է Պեսկովը լրագրողներին՝ ի պատասխան այն հարցին, թե նախատեսվում է արդյոք հեռախոսազրույց Փաշինյանի հետ։

Песков о заявлении Пашиняна об отставке
Пресс-секретаря президента РФ Владимира Путина Дмитрий Песков прокомментировал заявление премьер-министра РА Никола Пашиняна о намерении подать в отставку.
Решение премьер-министра Армении Никола Пашиняна, заявившего о намерении подать в отставку, не требует незамедлительного с ним разговора президента РФ Владимира Путина, контакты и так происходят постоянно, заявил он, пишет РИА Новости.
«Во-первых, он же останется все-таки исполняющим обязанности, и потом это решение, которое было обнародовано, оно не требует незамедлительного разговора... Они общались совсем недавно, о чем мы сообщали, поэтому контакты постоянные», - сказал Песков журналистам в ответ на вопрос, планируется ли встреча или телефонный разговор с Пашиняном.