Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին` Հունաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա և Օսմանյան Թուրքիայի լծից ազատագրման 200-ամյակի առթիվ:
Երկու դար առաջ հույն ժողովուրդը կարողացավ ոչ միայն դիմակայել ճակատագրական մարտահրավերներին, այլև իրականացնել իր երազանքը` վերականգնել պետականությունը:
Հայաստանն առանձնահատուկ կարևորում է նույնական արժեքների, պատմական սերտ առնչությունների և երկու ժողովուրդների փոխադարձ ջերմ կապերի վրա հիմնված ավանդական հարաբերությունները եղբայրական Հունաստանի հետ: Անցնող տարվա մարտահրավերները մեկ անգամ ևս վերահաստատեցին մեր երկու բարեկամ երկրների միջև բազմաբնույթ և շարունակական երկխոսության կարևորությունը:
Համոզված եմ, որ գալիք տարիներին մեր երկրների միջև անկեղծ ու արդյունավետ համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի և կընդլայնվի:
Մաղթում եմ Ձեզ և Հունաստանի եղբայրական ժողովրդին բարօրություն և երջանկություն», - նշված է Հայաստանի վարչապետի ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил премьер-министру Греции Кириакосу Мицотакису поздравительное послание по случаю Дня независимости.
От имени народа Армении и от себя лично направляю теплые поздравления и наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Греции по случаю Дня независимости Греческой Республики и 200-летия освобождения от ига Османской Турции.
Два века назад греческий народ сумел не только противостоять судьбоносным вызовам, но и осуществить свою мечту - восстановить государственность.
Армения придает особую важность традиционным отношениям с братской Грецией, основанным на общих ценностях, глубоких исторических связях и взаимных теплых отношениях между двумя народами. Вызовы прошедшего года еще раз подтвердили важность многогранного, непрерывного диалога между нашими двумя дружественными странами.
Убежден, что в ближайшие годы искреннее и эффективное сотрудничество между нашими странами будет  укрепляться и расширяться.
Желаю Вам всего наилучшего, а братскому народу Греции - благоденствия и счастья», - говорится в послании премьер-министра.