Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է Վրաստանի հետ դարավոր բարեկամության և բարիդրացիական ավանդույթների վրա հիմնված փոխգործակցության հետևողական ամրապնդումն ու խորացումը:
«Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնման և վստահության մթնոլորտը, որը նպաստում է մեր պետությունների միջև համագործակցության բազմաբնույթ հարցերի անկեղծ և կառուցողական քննարկումներին:
Համոզված եմ, որ, որպես Հայաստանի և Վրաստանի նախագահներ, կարող ենք մեր նշանակալի ներդրումն ունենալ երկու երկրների միջև հնարավոր բոլոր ոլորտներում հարաբերությունների առավել ամրապնդման և զարգացման մեջ»,- մասնավորապես ասված է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил президента Грузии Саломе Зурабишвили
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян по случаю Дня рождения направил президенту Грузии Саломе Зурабишвили поздравительное послание.
Президент Саркисян отметил значение последовательного укрепления и углубления сотрудничества с Грузией, основанного на вековой дружбе и добрососедских традициях.
“Высоко ценю сформировавшуюся между нами атмосферу взаимопонимания и доверия, которая способствует искренним и конструктивным обсуждениям различных вопросов сотрудничества между нашими государствами.
Уверен, что, как президенты Армении и Грузии, мы можем внести свой значительный вклад в укрепление и развитие отношений между нашими двумя странами во всех возможных сферах”, - говорится в поздравительном послании президента Саркисяна.