Արցախի նախագահի աշխատակազմում գործարկվել է թեժ գիծ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմը գործարկել է արագ արձագանքման թեժ գիծ՝ 119 կարճ հեռախոսահամարով՝ քաղաքացիների ու Արցախի այցելուների հետ հաղորդակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու, նրանց հարցերին, առաջարկություններին, պահանջներին ու բողոքներին առավել գործուն կերպով արձագանքելու նպատակով:
Հայերեն, ռուսերեն ու անգլերեն լեզուներով գործող թեժ գծին կարելի է զանգահարել պետական ծրագրերին, մարմինների ու պաշտոնատար անձանց գործունեությանը կամ անգործությանը վերաբերող բազմապիսի հարցերով, առաջարկներով ու բողոքներով, որոնց ի պատասխան ԱՀ նախագահի աշխատակազմի վերապատրաստված աշխատակիցները, Աշխատակազմի լիազորությունների շրջանակներում, կիրականացնեն իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման ու արագ արձագանքման գործառույթներ:
Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով: Աշխատանքային ժամերն են՝ երկուշաբթիից ուրբաթ՝ 09:00 - 18:00։
Սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գիծ՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

При Аппарате Президента Арцаха задействован номер горячей линии
Поддержи А1+!Аппарат Президента Республики Арцах для повышения эффективности общения с гражданами и с приезжающими в Арцах, для более действенного реагирования на их вопросы, предложения, требования и жалобы запустил короткий номер горячей линии быстрого реагирования “119”.
На горячую линию, действующую на армянском, русском и английском языках, можно звонить по различным вопросам, предложениям и жалобам, касающимся государственных программ, деятельности органов и должностных лиц или бездействия. Функции по информированию, консультированию, выявлению проблем и быстрому реагированию в рамках полномочий аппарата будут исполнять переподготовленные сотрудники Аппарата Президента Республики Арцах.
На горячую линию из Арцаха можно звонить по номеру 119, а из Республики Армения и из-за рубежа - +374-47-119-119.
По вопросам социального характера желательно звонить на горячую линию Министерства труда, по социальным вопросам и по вопросам миграции по короткому номеру 114.