ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հեռախոսազրույցը Շրի Լանկայի ԱԳ նախարար Դինեշ Գունավարդենայի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 3-ին ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Շրի Լանկայի ԱԳ նախարար Դինեշ Գունավարդենայի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձ կատարեցին երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ընդգծելով քաղաքական երկխոսության և շփումների ակտիվացման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման կարևորությունը: Որպես համագործակցության հեռանկարային ուղղություններ` առանձնացվեցին բժշկական կրթության, զբոսաշրջության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտները:
Նախարարներ Այվազյանը և Գունավարդենան ընդգծեցին միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության և փոխաջակցության ամրապնդումը, հատկապես՝ մարդու իրավունքների պաշտպանության օրակարգի առաջմղման և համամարդկային մարտահրավերների դեմ պայքարում միջազգային հանրության ջանքերն ամրապնդելու ուղղությամբ:

Телефонный разговор министра ИД Ара Айвазяна с министром ИД Шри-Ланки Динешем Гунаварденой
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян 3 марта провел телефонный разговор с министром иностранных дел Шри-Ланки Динешем Гунаварденой. Разговор состоялся по инициативе последнего.
Собеседники коснулись ряда вопросов двусторонней повестки дня, подчеркнув важность шагов по активизации политического диалога и контактов. В качестве перспективных направлений сотрудничества были выделены сферы медицинского образования, туризма и информационных технологий.
Министры Айвазян и Гунавардена подчеркнули укрепление взаимодействия и взаимного содействия в рамках международных организаций, особенно в направлении продвижения повестки защиты прав человека и укрепления усилий международного сообщества в борьбе с общечеловеческими вызовами.