Արցախւ Ազգային ժողով
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը «Լեզվի մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ մարտի 2-ին խորհրդարանական լսումներ է հրավիրել: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը:
«Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը սույն թվականի մարտի 2-ին՝ ժամը 10-ին, Ազգային ժողովի նիստերի մեծ դահլիճում կազմակերպում է «Լեզվի մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ: Շահագրգիռ կազմակերպություններին, անհատներին և մասնագետներին հրավիրում ենք մասնակցելու խորհրդարանական լսումներին»,-նշված է հայտարարության մեջ:
Հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ լսումների վերաբերյալ տեղեկատվության, անցկացման ձևաչափի, մասնակիցների տվյալների, ինչպես նաև ելույթի հայտի համար պետք է կապ հաստատել մինչև փետրվարի 28-ը:

В НС Арцаха созваны слушания по законопроекту внесения изменений в Закон “О языке”
2 марта Национальное собрание Республики Арцах созовет парламентские слушания по законопроекту внесения изменений и дополнений в Закон Республики Арцах “О языке”.
“2 марта в 10:00 постоянная комиссия Национального собрания по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта в Большом зале заседаний организует парламентские слушания по проекту Закона Республики Арцах О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Арцах “О языке”. Приглашаем заинтересованные организации, частных лиц и специалистов принять участие в парламентских слушаниях”, - отмечается в заявлении.
Комиссия сообщает, что для получения информации о формате проведения слушаний, об участниках, а также для подачи заявки на выступление необходимо связаться до 28 февраля.