Տիրապետում եմ բազմաթիվ տեղեկությունների, որոնք դոզաներով կարող եմ հանրայնացնել․ Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Նախագահը խոսեց այնքանով, որքանով այդ հարցի սկզբունքային կետերը պետք էր հասկանալ, որ հետո անցներ Արցախյան հարցին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցի այն հատվածին, որը վերաբերում էր Կարեն Կարապետյանին։
Հիշեցնենք, որ Ս․Սարգսյանը երեկ լրատվամիջոցներից մեկին տված հարցազրույցում ասել էր, թե 2018թ․ ապրիլի 23-ին հրաժարական տալով՝ իշխանությունը փոխանցել է ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանին, այլ առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանին։ Այդ դեպքում ինչո՞ւ մինչև հիմա ոչ Ս․Սարգսյանը, ոչ ՀՀԿ-ից որևէ անդամ այդ մասին չէր բարձրաձայնում։
«Ես պետք է հայտարարե՞մ, որ հունվարից հետո գալիս է փետրվարը: Բոլորը տեսան, չէ՞, որ Ս.Սարգսյանից հետո եկավ Կ.Կարապետյանը: Եվ ընդդիմադիր գործիչները փորձեցին շարժումն ուղորդել այնպես, որ «մերժիր Սերժին» արտահայտությունը դարձավ «մերժիր Սերժի Կարենին», -պատասխանեց նա:
Հարցին, թե ինչու է Կ.Կարապետյանն ընդունել իշխանությունը ստանձնելու վերաբերյալ Ս.Սարգսյանի առաջարկը, բայց հետո հրաժարվել, Ա.Աշոտյանը պատասխանեց․
«Տիրապետում եմ բազմաթիվ ինֆորմացիաների, որոնք հետզհետե տարբեր դոզաներով պատեհ պահին ճիշտ նշանակումներով կարող եմ հանրայնացնել։ Բայց Կ․Կարապետյանից առաջ ընկնել, չեմ կարծում, որ կոռեկտ է։ Հատկապես, որ նախագահն ասաց՝ իշխանափոխության մասին դեռ կխոսի»:

Я обладаю многочисленной информацией, которую могу обнародовать по дозам: Армен Ашотян (видео)
Поддержи А1+!«Президент говорил настолько, насколько нужно было понимать принципиальные пункты этого вопроса, чтобы потом перейти к Арцахскому вопросу», - сказал в беседе с «А1+» вице-председатель Республиканской партии Армен Ашотян, обратившись к той части интервью 3-го президента РА Сержа Саркисяна, которая касалась Карена Карапетяна.
Напомним, что С. Саркисян вчера в интервью одному из СМИ сказал, что подав в отставку 23-го апреля 2018г., он передал власть не Николу Пашиняну, а первому вице-премьеру Карену Карапетяну. В таком случае почему до сих пор ни С. Саркисян, ни кто-либо из членов РПА не говорил об этом.
«Я сейчас должен объявить, что за январём следует февраль? Все же увидели, что после С. Саркисяна пришёл К. Карапетян. И оппозиционные деятели попытались направить движение таким образом, чтобы выражение «отвергни Сержа» превратилось в «отвергни Карена Сержа», - ответил он.
На вопрос, почему К. Карапетян принял предложение С. Саркисяна о принятии власти, но потом отказался, А. Ашотян ответил:
«Я обладаю многочисленной информацией, которую постепенно в различных дозах в надлежащее время с правильными назначениями могу обнародовать. Но не думаю, что корректно идти дальше К. Карапетяна. Тем более, что президент сказал, что ещё будет говорить о смене власти».