Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կլինեն 2021-ին․ Գարեգին Միսկարյան (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման բովանդակությունը «Քաղաքացու որոշում» ՍԴԿ գործադիր մարմնի անդամ Գարեգին Միսկարյանին մեծ հույսեր չեն ներշնչել, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կլինեն այս տարի։ Բայց վերջինս, այնուամենայնիվ, կարծում է, որ, արտահերթ ընտրությունները լինելու են 2021թ․։
«Որովհետև դա է պահանջում մեր պետության շահը։ Այն քաղաքական միջավայրը, որը ձևավորված է Հայաստանում, այն լիազորությունները, որը տրված է մի ուժի, ինչպես տեսնում եք՝ լավ տեղ չի տանում»,- ասում է նա։
Գ․Միսկարյանը հավելում է, որ պայքարի մեջ պետք է մտնեն առողջ ուժեր, որոնք հանդես կգան ոչ թե պաշտոնի և միմյանց վրա ցեխ շպրտելու մակարդակում, այլև կներկայացնեն իրական ծրագրեր․
«Որ լինի արժեքների ծրագրերի բախում։ Իսկ դրա համար պետք  են արտահերթ ընտրություններ, որ ևս 2,5 տարի չկորցնենք»,- ասում է նա։

Внеочередные парламентские выборы будут в 2021 году: Гарегин Мискарян (видео)
Поддержи А1+!Содержание встречи с премьер-министром Николом Пашиняном не внушили больших надежд члену исполнительного органа СДП «Решение гражданина» Гарегину Мискаряну, что внеочередные парламентские выборы будут в этом году. Но последний, тем не менее, считает, что внеочередные выборы будут в 2021г.
«Потому что этого требует интерес нашего государства. Та политическая среда, которая сформирована в Армении, те полномочия, которые даны одной силе, как видим, не ведут ни к чему хорошему», - говорит он.
Г. Мискарян добавляет, что в борьбу должны войти здоровые силы, которые выступят не на уровне должности и метания грязи друг в друга, но и представят реальные программы:
«Чтобы было столкновение ценностных планов. А для этого нужны внеочередные выборы, чтобы мы не потеряли ещё 2,5 года», - говорит он.