Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 8-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին։ Այդ մասին Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնում է Առաջին նախագահի խոսնակ Արման Մուսինյանը։
Ավելի քան մեկ ժամ տեւած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում եւ Արցախում ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների հեռանկարներին ինչպես նաեւ տնտեսական, սոցիալական եւ հումանիտար բնույթի մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առաջին խորհրդական Կլեր Լը Ֆլեշերը եւ ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Լեւոն Տեր-Պետրոսյան2
Первый президент Республики Армения Левон Тер-Петросян 8 февраля принял в своем частном доме Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Джонатана Лакота. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян.
«В ходе беседы, которая длилась более часа, стороны коснулись сложившейся в Армении и Арцахе ситуации, перспектив внутриполитического развития Армении, а также ряда экономических, социальных и гуманитарных вопросов», - написал Мусинян.
На встрече присутствовали первый советник посольства Франции в Армении Клэр Ле Флешер и директор офиса первого президента Республики Армения Аветис Авагян.