Երկրաշարժի հետևանքով Գեղարքունիքի մարզում խոշոր ավերածություններ չեն եղել
Գեղարքունիքի մարզի Շորժա համայնքից 5 կմ հեռավորության վրա գրանցված երկրաշարժի հետևանքով Գեղարքունիքի մարզում խոշոր ավերածություններ չեն եղել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը:
«Խոշոր ավերվածություններ չունենք: Այս պահի տվյալներով՝ որոշ հին շինություններ, գոմեր են վնասվել և էլեկտրահաղորդման գծերի վնասներ ունենք, որի հետևանքով շրջակա համայնքներում այս պահին հոսանք չկա: Շողակաթ և Ճամբարակ խոշորացված համայքների բնակավայրերում հոսանք չկա: Մասնագետներն աշխատում են, շուտով հոսանքը կվերականգնվի»,- ասաց Սանոսյանը:
Մարզպետը նշեց, որ շինությունները վնասվել են հիմնականում Շորժա և Արտանիշ համայնքներում: Զոհեր և վիրավորներ չկան:

В Гегаркуникской области вследствие землетрясения не было зафиксировано серьезных разрушений
В Гегаркуникской области не было зафиксировано серьезных разрушений вследствие землетрясения, зарегистрированного в 5 км от общины Шоржа. Об этом в беседе с Арменпресс сказал губернатор Гегаркуника Гнел Саносян.
«У нас нет серьезных разрушений. По имеющимся на данный момент данным, повреждены некоторые старые здания и сараи, повреждены линии электропередач, в результате чего в близлежащих населенных общинах сейчас нет электричества. В населенных пунктах Шогакат и Чамбарак нет электричества. Специалисты работают, скоро будет восстановлено электричество», - сказал Саносян.
Губернатор отметил, что здания пострадали в основном в общинах Шоржа и Артаниш. Жертв и пострадавших нет.