Գոռ Մինասյանը՝ Հայաստանի չեմպիոն, Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
Երևանի պետական մարզական օլիմպիական  քոլեջում կայացել է 2021թ Հայաստանի տղամարդկանց ծանրամարտի առաջնությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը, մրցումներն ավարտվել է գերծանրքաշայինների մրցավեճով, որին մասնակցել է նաև 109 կգ քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը։ Նա ցույց է տվել 3-րդ արդյունքը: Այս քաշային կարգում Հայաստանի չեմպիոն է դարձել գյումրեցի ծանրորդ Գոռ Մինասյանը:
Նրա համաքաղաքացիներից ուժեղագույնի պատվին են արժանացել նաև Գառնիկ Չոլակյանը (55 կգ քաշային կարգ), Նշան Անտոնյանը (73 կգ) և Սամվել Գասպարյանը (109 կգ): Հայաստանի չեմպիոն են հռչակվել նաև քասախցի Մոնթե Մխիթարյանը (67 կգ), էջմիածինցիներ Անդրանիկ Պապեյանը (61 կգ), Կարեն Մարգարյանը (81 կգ), Անդրանիկ Կարապետյանը (89 կգ), Դավիթ Հովհաննիսյանը (96 կգ) և Արսեն Մարտիրոսյանը (102 կգ):
Նշենք, որ ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականն առաջիկայում ուսումնամարզական հավաքներ է անցկացնելու Ծաղկաձորում և Օլիմպավանում։ Մեր թիմը պատրաստվելու է Եվրոպայի առաջնությանը, որը մեկնարկելու է ապրիլի 4–ին, Մոսկվայում։

Гор Минасян – чемпион Армении, Симон Мартиросян – бронзовый медалист
Поддержи А1+!В Ереванском государственном Олимпийском спортивном колледже завершился мужской чемпионат Армении по тяжелой атлетике.
Чемпионами Армении 2021 года по весовым категориям стали Гарник Чолакян (55 кг), Андраник Папеян (61 кг), Монте Мхитарян (67 кг), Ншан Антонян (73 кг), Карен Маргарян (81 кг), Андраник Карапетян (89 кг), Давид Ованнисян (96 кг), Арсен Мартиросян (102 кг), Самвел Гаспарян (109 кг) и Гор Минасян (супертяжелый вес).
Ранее стали известны также золотые медалисты женского первенства: Лариса Арутюнян (45 кг), Карине Авдалян (49 кг), Александра Григорян (55 кг), Изабела Яйлян (59 кг), Ануш Аршакян (64 кг), Милена Хачатрян (71 кг), Эмма Погосян (76 кг), Лиана Гюрджян (81 кг), Татев Акопян (87 кг) и Джульетта Аванесян (+87 кг).