Լատվիայի ԱԳՆ տարեկան հաշվետվությունն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցի լուծմանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼատվիայի արտաքին քաղաքական գլխավոր փաստաթուղթը՝ Լատվիայի ԱԳՆ տարեկան հաշվետվությունն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը, համագործակցելով միջազգային հանրության հետ, պետք է շարունակեն փնտրել Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցի լուծում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ փաստաթղթում նշված է. «Հայաստանն ու Ադրբեջանը, համագործակցելով միջազգային հանրության հետ, պետք է շարունակեն լուծում փնտրել Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցի շուրջ:
Ըստ հաշվետվության՝ Եվրամիությունն ընդգծում է, որ հակամարտության կողմերը պետք է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում լուծում փնտրեն Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի վերաբերյալ։

МИД Латвии затронул решение вопроса о статусе Нагорного Карабаха в ежегодном отчёте
Поддержи А1+!В главном внешнеполитическом документе Латвии, ежегодном отчете министерства иностранных дел Латвии, в числе других вопросов затрагивается нагорно-карабахский конфликт и подчеркивается, что Армения и Азербайджан в сотрудничестве с международным сообществом должны продолжить поиск решения вопроса о статусе Нагорного Карабаха.
Как сообщает Арменпресс, в документе говорится: «Армения и Азербайджан в сотрудничестве с международным сообществом должны продолжать поиск решения вопроса о статусе Нагорного Карабаха».
Согласно отчету, Европейский Союз подчеркивает, что стороны конфликта должны искать решение статуса Нагорного Карабаха в рамках Минской группы ОБСЕ.