143226767_4064063760294735_8465990924365684900_n
Ֆիզուլիի շրջանում հայկական կողմին է փոխանցվել եւս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն. նախնական տվյալներով՝ վերջիններս պահեստազորայիններ են
Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել եւս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն, առանց նշելու գտնվելու վայրի մասին որևէ տեղեկություն:
Նախնական տվյալներով վերջիններս պահեստազորայիններ են: Նրանց ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ընդհանուր առմամբ, մինչ օրս հայտնաբերվել է 1318 աճյուն, որից 15-ը նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիական անձինք են, մյուսները՝ ռազմագործողություններին մասնակցած զինծառայողներ, պահեստազորայիններ կամ կամավորներ:
Արցախի փրկարարներն այսօր որոնողական աշխատանքներն իրականացնում են Մարտունու(Ներքին Ճարտարի ուղղություն), Վարանդայի(ֆիզուլի) և Հադրութի շրջաններում:

В Физулинском районе армянской стороне были переданы останки ещё 31 погибших военнослужащих
В районе Варанда (Физули) азербайджанская сторона армянской стороне передала останки еще 31 погибшего военнослужащего, не сообщив информации о месте, где они были найдены. Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщила, что по предварительным данным это останки военнослужащих резервного состава. Для выяснения их личностей назначены судебно-медицинские экспертизы.
В общей сложности по сей день обнаружено 1 318 останков, 15 из которых по предварительным данным - гражданские лица, остальные - военнослужащие, участвовавшие в боевых действиях, резервисты или добровольцы.
Спасатели Арцаха 27 января проводят поисковые работы в Мартунинском районе в направлении Неркин Чартар, в районе Варанда (Физули) и в Гадрутском районе.