Վազգեն Մանուկյանը չի մասնակցի արտահերթ ընտրությունների գործող իշխանությունների կազմակերպմամբ
«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը չի պատրաստվում մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, եթե այն կազմակերպի գործող իշխանությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Վազգեն Մանուկյանն այս մասին ասաց լրագրողների հետ զրույցում:
«Եթե հաջողվեր այդպիսի ընտրություններ կազմակերպել, դրանց մասնակցելը խայտառակություն կլիներ: Ես ոչ մի կոնֆիգուրացիայով, ոչ մի ձևով չեմ մասնակցելու այդ ընտրություններին: Դա կնշանակի ջնջել այս ամեն ինչը, նորից սկսել զրոյից: Մոռացվելու է պատերազմը, դավաճանությունը, եւ նորից մեկը 10 տոկոս ունի, մեկը 30 տոկոս ունի, խոհանոցում իրար հետ խոսում են, բարիշում են, հարց են լուծում: Կտրականապես ես դեմ եմ այդ ընտրություններին եւ դրանց մասնակցությանը»,- ասաց Մանուկյանը:
«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը հանդիպում է Արարատի մարզի բնակիչների հետ, որտեղ պատասխանում է արարատցիներին հուզող հարցերին:

Вазген Манукян не будет участвовать во внеочередных выборах, организованных действующими властями
Кандидат на пост премьер-министра от “Движения спасения отечества” Вазген Манукян не будет участвовать во внеочередных парламентских выборах, если они будут организованы действующей властью. Как сообщает «Арменпресс», об этом Вазген Манукян сказал в разговоре с журналистами.
“Если будут проведены эти выборы, участие в них будет позором. Я не буду участвовать в этих выборах ни в какой конфигурации или форме. Это означает, что нужно удалить все это и начать все сначала. Я категорически против этих выборов и их участия”, - сказал Манукян.
Кандидат на пост премьер-министра от “Движения спасения Отечества” Вазген Манукян встречается с жителями Араратской области, где он отвечает на вопросы араратцев.