Դաշտը դեռ ձեւավորված չէ, եւ ամեն ինչ, կարծես, արվեց աչքաչափով . «Ա1+»-ի տնօրեն (տեսանյութ)
Ես վերլուծում էի տեղի ունեցածը, -«Ա1+» հեռուստաընկերության հիմնադիր նախագահ Մեսրոպ Մովսեսյանը հինգ օր անց նոր անդրադառնում է հանրային մուլտիպլեքսում սլոթի օգտագործման լիցենզավորման հանրապետական սփռման մրցույթին, որից հետո էլ 19 տարի առաջ եթերազրկված «Ա1+»-ին եթեր վերադառնալու հնարավորություն չստացավ։
Նրա համար ակնհայտ է, որ ոլորտում փոփոխություններ չեն եղել․ Մեսրոպ Մովսեսյանը պարզապես խորհուրդ է տալիս հիշել՝ ովքեր են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի յոթ անդամները եւ ում կողմից են նշանակվել։
Ծանոթանալով ՀՌՀ անդամների՝ մրցութային փաթեթների գնահատականներին, Մեսրոպ Մովսեսյանը տպավորություն է ստացել, որ գնահատականները տրվել են աչքաչափով ։
Հաղթողներն ընտրվել են փակ քվեարկությամբ, բայց, ըստ նրա, մի քիչ երկար գնահատականներին նայելով՝ կարելի է կռահել, թե որ ուժին է համակրում Հանձնաժողովի տվյալ անդամը։
Արդյունքում, նրա խոսքով, հաղթող համարվեցին այն հեռուստաընկերությունները, որոնք եթերը լցնում են պրոպագանդայով։
Ու եթե այժմյան խաղացողների համար հեռուստատեսությունը պրոպագանդա է, «Ա1+»-ի համար այն կոմերցիա է։ Սա է նաեւ պատճառը, որը ընկերությունը չէր դիմել մայրաքաղաքային սփռման համար։
Ըստ պարոն Մովսեսյանի՝ «Ա1+»-ի չի ֆինանսավորվում կուսակցություններից կամ օլիգարխներից, հետեւաբար, առանց այդ էլ փոքր գովազդային շուկայի պարագայում՝ մեկ տոկոս լսարանի կորուստը  կազդի ընկերության եկամուտների վրա։
Իսկ կմասնակցի՞ «Ա1+»-ը մայրաքաղաքային սփռման արտոնագրի առաջիկա մրցույթին, պարոն Մովսեսյանը չի բացառում, բայց.

Поле пока ещё не сформировано и всё, похоже, было сделано на глаз: директор «А1+» (видео)
Я анализировал произошедшее, - учредительный президент телекомпании «А1+» Месроп Мовсесян спустя пять дней обращается к конкурсу на лицензирование слотов в мультиплексе республиканского вещания, после которого «А1+», лишившийся эфира 19 лет назад, не получил возможности вернуться.
Для него очевидно, что в отрасли не произошло изменений; Месроп Мовсесян просто советует вспомнить, кем являются семеро членов Комиссии по телевидению и радио и кем они были назначены.
Ознакомившись с оценками конкурсных пакетов членов КТР, у Месропа Мовсесяна сложилось впечатление, что оценки были даны на глаз.
Победители были избраны на закрытом голосовании, но, по его словам, если подольше посмотреть на оценки, можно догадаться, какой силе симпатизирует данный член Комиссии.
В результате, по его словам, победителями были признаны те телекомпании, которые наполняют эфир пропагандой.
И если для сегодняшних игроков телевидение – это пропаганда, для «А1+» - это коммерция. В этом также причина того, что компания не подала на столичное вещание.
По словам господина Мовсесяна, «А1+» не финансируется партиями или олигархами, следовательно, в условиях и без того небольшого рекламного рынка, потеря одного процента аудитории повлияет на прибыль компании.
А примет ли «А1+» участие в предстоящем конкурсе на лицензию столичного вещания? Господин Мовсесян не исключает, но…